Заступник міського голови Львова Любомир Зубач заявив, що збільшення зарплати педагогам має забезпечити держава, а не місцеві органи влади. Таку позицію він озвучив сьогодні, 22 жовтня, під час засідання львівського відділення Асоціації міст України.
Про це повідомили у прес-службі Львівської мерії.
Як зазначається у повідомленні, сьогодні у Львові відбулось засідання Львівського відділення Асоціації міст України на тему: «Питання бюджетного забезпечення громад у 2020 році». Присутні висловили занепокоєння змінами на законодавчому рівні, які відбулись останнім часом, та які суттєво погіршують наповнення місцевих бюджетів, а відтак створюють чимало труднощів у виконанні нагальних робіт. Зокрема, заступник міського голови Львова Любомир Зубач акцентував на змінах на 2020 рік щодо заробітної плати вчителям та неврахуванні цих змін при закладенні суми державної освітньої субвенції.
Любомир Зубач наголосив, що зростання заробітної плати педагогам зобов’язана забезпечити держава, і ці видатки просто не можна перекладати на місцеві бюджети. Адже лише для Львова, щоб профінансувати передбачене законодавством зростання зарплати вчителям, потрібно близько 540 мільйонів гривень з міського бюджету.
«Багато тривожних тенденцій сьогодні назвали, але є одна річ, на якій хочу акцентувати. Маю на увазі постанову кабміну № 822, яка була прийнята в липні місяці і набрала чинності 30 серпня, якщо не помиляюсь. Там є норма, яка говорить, що мінімальний посадовий оклад педагогічного працівника становить не менше 2,5 прожиткових мінімумів. Ми ще не маємо остаточної інформації, але ті контрольні цифри, які до нас довів мінфін, показують, що вони розрахунки проводять за попередньою методологією. Тобто держава ці кошти в освітню субвенцію не включає. А це очевидно означає, що вони захочуть, щоби це покривалось за кошти місцевих бюджетів.
Ми рахували по місту Львову — це 540 мільйонів грн додатково треба буде з місцевого бюджету виділити, щоб забезпечити заробітну плату вчителям. Ми, звичайно, підтримуємо підвищення заробітної плати для вчителів. Але освіта — це є делегована державою функція, і держава зобов’язана покривати ці видатки. Тим більше, що раніше було перекладено на місцеві бюджету оплату комунальних послуг та оплату праці непедагогічних працівників. І якщо ці кошти не буде включено до освітньої субвенції, які оплачує держава, ми всі можемо перетворитися на каси з виплати заробітної плати”, — наголосив Любомир Зубач.
У Львові припинено діяльність групи осіб, яка незаконно ввозила автомобілі з країн ЄС під виглядом…
Трьом колишнім працівникам структурних підрозділів ГУ ДСНС у Донецькій області повідомлено про підозру у колабораційній…