Світ починає забувати за анексію Криму, – Геращенко

Новини 02 Червня, 2020 147

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко. Фото: УНІАН

Президенту Зеленському треба постійно нагадувати, що Крим – це Україна. Про це з трибуни парламенту заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час розгляду постанови щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією як державою-агресором прав і свобод кримськотатарського народу. Про це пише Четверта студія.

«Ця постанова є надзвичайно важливою з точки зору історичної справедливості і пам’яті. Але ще більше важливою вона є з точки зору того, що спадкоємець сталінського режиму – нинішня путінська Росія не винесла жодного уроку з тих страшних часів.

Сьогодні, коли ми обговорюємо цю постанову, в Криму знову відбувається обшуки в родині жінки, активістки кримськотатарського руху, якій так само окупанти пред’являють одне: те, що кримські татари живуть з думкою, що Крим – це Україна», – зазначила Геращенко.

Ірина Геращенко наголосила, що сьогодні більше 100 кримських татар знаходяться в тюрмах Російської Федерації чи окупованого півострова. І більше 200 дітей кримських татар є сьогодні дітьми політв’язнів Путіна.

На переконання Геращенко, президент Зеленський даремно «ображається» на світову спільноту, яка мало згадує про Крим, адже, в першу чергу, це має робити Глава Української держави.

«Тиждень тому, коли Зеленський і його команда святкували свою річницю, на пресконференції Зеленський сказав, що про Крим дуже мало говорять на світовий арені. Правильно. Але дивно, чому президент, який має своє життя присвячувати двом ключовим позиціям – це дипломатії і захисту безпеки Україні, слово “Крим” на пресконференції згадав лише один раз. І до кого претензія, що Крим мало згадується на міжнародній арені? В першу чергу самому президентові і його команді, яка тільки сьогодні спромоглася поставити цю постанову на порядок денний. Крим – це Україна. Кримські татари – це наші брати. Ми маємо все робити для повернення Криму Україні», – наголосила Ірина Геращенко.

Коментарі

Позначки: , ,