Нове дослідження, проведене в Університеті Умео, засвідчило: нині вдвічі більше жінок ризикують емоційним вигоранням, аніж це було, до прикладу, 30 років тому. Це сильно шкодить їхньому здоров’ю. У 1990 році всього 8,5 відсотка представниць чарівної статі вважали, що стан їхнього здоров’я значно гірший, порівняно з ровесниками. А в 2014-му такої думки дотримувалася вже кожна п’ята жінка.
Учені проаналізували дані 1811 осіб у віці від 25 до 34 років. Дослідники з’ясували, що багато нинішніх жінок потерпають від вигорання через потребу все встигати (працювати і віддавати час сім’ї). Окрім того, суспільство очікує від жінок успішності, популярності і фізичної привабливості. Також фахівці наводять такі чинники як відсутність рівності в особистому житті, погані умови праці у сферах, де здебільшого працюють жінки, до прикладу, в медицині, знесилення, пов’язане зі стресом і підвищений ризик насильства з боку чоловіків.
А ось у чоловіків думка про їх стан здоров’я поліпшилася. Раніше більше представників сильної статі думали, що стан здоров’я у них гірший, ніж у ровесників. Дослідники пов’язують це з рівномірнішим розподілом хатніх обов’язків і відповідальності за дітей. До того ж, чоловіків на роботі, як завжди, цінують більше, ніж жінок, хоча рівень освіти у представників сильної статі нижчий. Ще дослідження засвідчило, що наразі більше чоловіків і жінок, ніж раніше, потерпають від ожиріння, тривоги і не задоволені власним добробутом.