У Львівській ОДА на засіданні комісії ТЕБ та НС обговорили ситуацію з критичним рівнем наповнення хвостосховища «Полімінералу».
Як пише «Четверта студія» з посиланням на «ВАРТО», за підсумками засідання комісії ТзОВ «Зорема Вест», ПрАТ «Полімінерал» доручили забезпечити постійний моніторинг рівнів солей у хвостосховищі та стану дамби, а також оперативно інформувати усі причетні аварійно-рятувальні служби та органи цивільного захисту про можливість виникнення прориву дамби хвостосховища.
Окрім цього – розробити індивідуальний регламент дозованого скиду розсолів із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей в річку Солониця. Його розглянуть на наступному засіданні комісії ТЕБ і НС.
Басейнове управління та департамент екології звернеться до Держводагентства щодо встановлення пункту моніторингу на р. Солониця для спостережень за впливом хвостосховища Стебницького родовища калійних солей на якість поверхневих вод.
Довідково. Стебник — місто в Дрогобицькій міській громаді Дрогобицького району Львівської області України. Розташоване в Дрогобицько-Бориславському промисловому районі за 8 км на південний захід від районного центру Дрогобича, за 4 км від Трускавця. Залізнична станція на лінії Дрогобич-Трускавець. Навколишні села — Болехівці, Доброгостів та Станиля. Населення — 20993 осіб (2013 рік), територія міста — 8,9 км². Місто відоме одним з найбільших в Україні родовищ калійних солей, яке, проте, внаслідок екологічної катастрофи 1983 року не експлуатується.
14 вересня 1983 р. після сильного дощу відбувся прорив ґрунтової дамби хвостосховища між пікетами 7 та 8. Величезна маса висококонцентрованої ропи та твердих відходів (мулу) ринула у басейн р. Солониці, а з неї — у р. Тисменицю й далі в р. Дністер та Чорне море. Сумарна маса цього викиду становила понад 5 млн т, це був селевий потік з потужним гідравлічним напором. Величезна маса соляних відходів забруднила всю навколишню територію (річки, сади, городи, поля, ліси), що завдало шкоди флорі й фауні району, а також гідробіонтам річок Солониці, Тисмениці, Дністра та Чорного моря. Аварія висвітлила всі наявні недоліки запроваджених в Україні радянських технологій, які застосовувались на російських і білоруських підприємствах, які використовують дещо іншу сировину — так звані сильвінітові руди і призначені для виробництва хлорних калійних добрив.
Після цього об’єм виробництва калійних мінеральних добрив у Стебнику зменшився, проте ймовірність прориву дамби хвостосховища зберігається, оскільки в дамбі наявні дрібні тріщини, але належних запобіжних заходів не було вжито
Відео архівне
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу