Третій президент України Віктор Ющенко розповів в ексклюзивному інтерв’ю “Прямому” про те, як колись вже намагався досягти створення помісної православної церкви України та про те, що на той момент завадило дійти до цієї мети.
– Коли Ви спілкувалися із патріархом Єрусалимським, то один з ключових політиків, який зараз досі грає одну з головних ролей, завадив зробити деякі кроки для того, щоб тих перемовин не відбулося.
В моєму житті, якщо ми говоримо про церковну стезю, це була одна із принизливих розмов. Тому що Патріарх мені декілька разів хотів нагадати, що, “пане президенте, це у вас питання політичне – створення української помісної церкви”.
Тобто тодійшня прем’єрка Юлія Тимошенко, до того, як ви приїхали до Єрусалимського партріарха, вона вже мала з ним розмову..
Так.
– І казала, щоб він не квапився?
– Так. Цю установку піднесли як політичну. Я апелював до того, що “Ваше святосте, подивіться отам на вулиці 12 млн, оті 12 млн благають, вимагають відповідно до православних канонів мати свою національну церкву. Чому я як пересічний громадянин, як вірний своїй церкві, не можу мати це благо?
– Як ви вважаєте, чому тоді так сталося?
А це не тільки тоді, Ви знаєте. Я таку історію бачив у Брюсселі, коли чотири роки назад наша опозиція їздила з 2010 по 2013 рік, щоб ЄС не приймав рішення по асоціації, рішення по лібералізації візового режиму. От ми прийдемо, тоді при нас ми все це зробимо. Оце була аналогічна проблема, коли ми ставимо на аналіз церковне питання. Я зустрів, на жаль, замість того, щоб дружньо взятися всім за це, говорити, який це важливий це фактор для держави, для нації. Були люди, які експлотували це як політичний фактор. На жаль. Але, можливо, від того ми й кріпші.
5 січня відбулася церемонія підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України за участі президента України Петра Порошенка, митрополита Київського і всієї України Епіфанія та Вселенського патріарха Варфоломія. Церемонія підписання Томосу для Православної Церкви України Вселенським Патріархом Варфоломієм відбулася у Стамбулі, пряму трансляцію вів “Прямий” телеканал. Перед підписанням відбувся молебень. Після чого відбулося саме підписання Томосу.
У неділю, 6 січня, українська делегація візьме участь у церемонії вручення Томоса, Божественній літургії, яку спільно відправлять Вселенський патріарх Варфоломій і митрополит Епіфаній, та у церемонії освячення води у затоці “Золотий Ріг”.
По/перше, «вічна експансія» в різних форматах і домінування через насильство – єдиний спосіб існування такого…
"Незрозумілим залишається питання чого домагаються наші недруги? Щоб коня в упряжі наші діти та внуки…