Він пережив багато лихоліть, і, у досить важкі для нашої країни часи, невпинно продовжує свою роботу. Сьогодні львівському електричному трамваю виповнюється 128 років.
Про це повідомляє Львівська міська рада, пише “Четверта студія”.
«Пережили дві війни, переживемо й третю, — кажуть у ЛКП «Львівелектротранс». — Попри майже повністю зруйновану логістику постачання запасних частин для рухомого складу, щоденно на лінію виходять 70 транспортних одиниць. Трамвайний парк оновлюється. І вже незабаром наші пасажири зможуть скористатися ще двома новенькими низькопідлоговими п’ятисекційними трамваями, які зараз активно проходять обкатку та тестування».
Про роботу львівського трамвая в часи двох світових воєн розповів науковий працівник Львівського історичного музею Олександр Арістархов.
«Із вересня 1914 року у Львів увійшли російські війська. У період їхнього перебування у місті (до 22 червня 1915 року) трамвай продовжував свою роботу. На початках Першої світової війни велику кількість вагоноводів та кондукторів (усі вони тоді були чоловічої статі) мобілізували.
У перші дні серпня трамвайний рух у нашому місті був цілком дезорганізований. Але вже 5 серпня 2014 року деякі кондуктори почали працювати вагоноводами, а на допомогу іншим прийшли добровольці – учні львівських шкіл. А з 18 вересня 1915 року вперше на львівському трамваї кондукторами почали працювати жінки.
У цей час був виданий спеціальний трамвайний путівник «Як користуватися трамваєм». У ньому були написані правила проїзду та ціни, описувалися маршрути. Вартість проїзду становила 6 копійок або 20 гелерів (10 центів) у першому класі та 3 копійки або 10 гелерів (5 центів) у другому класі.
1 вересня 1939 року під час нальоту німецької авіації на Другу Річ Посполиту в результаті бомбардування були пошкоджені рейки і контактна мережа на вулиці Городоцькій. Рух трамваїв на цій ділянці був зупинений. З середини вересня його припинили по всьому місту.
Регулярну роботу трамваїв відновили 25 вересня 1939 року, після того, як Червона Армія взяла Львів під контроль.
У період німецької окупації з 30 червня 1941 року львівський трамвай продовжував працювати.
З 26 листопада того ж року на маршрутах №1, 3 і 9 курсували вагони з написом «Тільки для німців», а в інших були створені окремі місця для німців, відмежовані ланцюгом.
Відомо, що під час окупації трамваї використовували для військових цілей, зокрема, до них робили причіпні вагони, в яких перевозили в’язнів концтаборів на примусові роботи».
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу