Новини

Сьогодні Львівщина відзначає День Незалежності

У суботу, 24 серпня, відзначається День Незалежності України.

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус української держави.

До своєї незалежності Україна йшла довгим шляхом. Історія формування української держави має тисячолітню традицію. Її початком є існування Антської держави, державного об’єднання полян Русі, згодом об’єднання Руської держави з центром у Києві. З розпадом Київської держави традиції державності перейшли до Галицько-Волинського князівства. Далі було Литовсько-Руське велике князівство, у складі якого Київська і Волинська землі користувалися значною автономією.

У XVII столітті на території сучасної України починає формуватися Козацька держава. Понад сто років козаки боролися за незалежність України, але досягти її їм так і не вдалося. У XVIII столітті український народ втратив свою державність та опинився у межах двох імперій – Російської та Австрійської на наступних двісті років.

У XIX – на початку XX століття зароджується і розвивається український національний рух, який привів до Української революції 1917-1921 років та відродження української державності. Формується Центральна Рада, яка своїм ІІІ Універсалом проголошує про створення Української Народної Республіки, а IV Універсалом оголошує незалежність УНР. У 1919 році Акт Злуки засвідчив соборність українських земель. Однак УНР, як держава, проіснувала недовго. Український народ втратив шанс мати власну державу до кінця ХХ століття.

Після серпневого путчу у Москві, виходячи з тієї небезпеки, яка нависла над Україною та продовжуючи тисячолітню традицію державотворення, 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради республіки проголосила незалежність України та створення самостійної держави – України.

Це означало, що Українська держава має свою неподільну й недоторканну територію, на якій діють виключно Конституція і закони України. Вона сама здійснює захист і охорону своєї державності, гарантує всім своїм громадянам права і свободи, виключно сама розпоряджається своїми природними багатствами, самостійно веде свою економіку, має свою валютно-фінансову систему і грошову одиницю, сама проводить міжнародну політику і встановлює рівноправні відносини з сусідами, сама розвиває науку, освіту, культуру.

Наприкінці 1991 року Україна з усіх формальних точок зору перетворилася на незалежну державу, яку в цьому статусі в досить короткий термін визнало світове співтовариство. Повну державну незалежність Україна здобула після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловилися 90,32% громадян. Схваливши на всеукраїнському референдумі Акт проголошення незалежності України, народ надав цьому документові реальної сили та започаткував новий етап розвитку історії нашої держави, – пише «Укрінформ».

Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, у суботу, 24 серпня, на Львівщині відбудуться урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Незалежності України.

09.00 Покладання квітів та запалення лампадок на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Молитва.
09.15 Покладання квітів та лампадок до могил на полі почесних поховань № 76.  Виконання Державного Гімн України. Молитва.
09.30 Проведення телемосту з нагоди 28-ї річниці Незалежності України на площі біля пам’ятника Т. Шевченку.
09.40 Проведення маршу «Нескорених» за маршрутом: Личаківське кладовище (вул. Вахнянина) – Військово-медичний клінічний центр Західного регіону (вул. Личаківська, 26) – Гарнізонний храм ап. Петра і Павла (вул. Театральна, 11).
11.30 Молебень за Україну у Гарнізонному храмі ап. Петра і Павла.
12.00 День відкритих дверей в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного: демонстрація зразків бронетанкової та стрілецької зброї, огляд навчально-матеріальної бази, виступ Військового оркестру Національної академії сухопутних військ.
12.00 Урочисте складання військової присяги на вірність українському народові, першокурсниками Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
17.00 Акафіст до Пресвятої Богородиці у виконанні Львівської Державної Академічної чоловічої хорової капели «Дударик» на площі біля пам’ятника Т. Шевченку

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

7 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

8 години тому