Скорочення бюджету на культуру не може бути більше ніж на 30%, – Княжицький

Новини 03 Квітня, 2020 60

Як Синютка і Княжицький зустрічались із львів’янами. Фото 4studio

Скорочення бюджету на культуру в Україні не може бути більше ніж на 30%.

Про це йдеться у зверненні, яке депутат від “Європейської Солідарності” Микола Княжицький направив до прем’єр-міністра України та профільних міністерств, пише “Четверта студія” з посиланням на “Прямий“.

За словами депутата, “Європейська Солідарність” не підтримала зміни до бюджету, запропоновані владою, в тому числі через суттєве скорочення видатків на культуру. Оскільки зараз уряд працює над створенням нового бюджету, то Княжицький застерігає від повторення таких необдуманих дій, які, на його думку, призведуть до повного занепаду культури та втрати тих здобутків, яких вдалося досягти протягом останніх п’яти років.

“Оптимізувати бюджет потрібно, однак фінансування культури не може бути зменшене більше ніж на 30%. Це дозволить українській культурі функціонувати на мінімальному рівні та не впасти у прірву”, – наголосив нардеп.

Микола Княжицький, як голова комітету з питань культури і духовності у 2014-2019 роках, наводить приклад європейських країн, які в умовах карантину та запровадження значних обмежень для своїх громадян, розуміють, що саме культурний та духовний розвиток допоможуть пережити цей час та подолати пандемію.

“Німеччина виділяє на креативну галузь 50 млрд євро, а Франція — понад 50 млн”, — зазначив Княжицький.

Коментарі

Позначки: ,