Новини

Серед лауреатів премії імені Франка 2019 року у галузі інформаційної діяльності є науковці зі Львова

Комітет з премії імені І. Франка у галузі інформаційної діяльності при Держкомтелерадіо 19 червня назвав лауреатів 2019 року. 

Як повідомили у прес-службі Держкомтелерадіо, члени комітету розглянули 23 роботи, подані на здобуття премії у чотирьох номінаціях, – передає УНІАН.

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію присуджено Олегу Романчуку, шеф-редактору журналу «Універсум» за статтю «Україна і Росія є несумісними системами», опубліковану в журналі «Країна» (№ 34) 8 вересня 2016 року.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» премію здобула редактор відділу авторських програм телеканалу Дніпровської міської ради «ДніпроTV» Людмила Загоскіна за телевізійний твір «Прадавнє небо України».

У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» переможницями стали автор сценарію і режисер документально-художнього радіофільму «Валерій Марченко. Дорога до вічності» Нелля Даниленко та звукорежисер цього фільму Олена Єфимчук. Ця робота увійшла до започаткованого Даниленко циклу радіофільмів «Світочі епохи» – радіопортретів видатних українців.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» із 13 висунутих робіт премію здобула книга науковців Львівського національного університету ім. І. Франка Галини та Андрія Яценків «Публіцистика Івана Франка», видана університетом в 2017 році. Книга знайомить читачів із основними ідейно-концептуальними засадами та тематично-змістовими моделями публіцистики Івана Франка.

*** Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Каменяра – 27 серпня – у розмірі 10 тис. грн у кожній номінації.

Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам`яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

 

Коментарі

Ольга Корнієнко