“Самопоміч” виступила проти призначення старост у Львівській ОТГ

Новини 26 Березня, 2021 233

"Самопоміч" виступила проти призначення старост у Львівській ОТГ. Фото: ЄС

Вчора, 25 березня, під час пленарного засідання депутати фракції ЄС звернулись до міського голови Андрія Садового з вимогою провести прозорий відбір кандидатів на посаду старост з обов’язковими громадськими обговореннями, подати на розгляд депутатів пропозицію щодо старостинських округів, сформованих в межах території попередніх рад, а також зберегти робочі місця для працівників приєднаних рад в існуючій територіальній громаді.

Про це повідомляє прес-служба фракції “Європейська Солідарність” у Львівській міській раді, пише “Четверта студія”.

Під час голосування відповідне звернення не набрало необхідних 2/3 голосів (43) та не було підтримане лише однією фракцією – «Самопоміч» (за винятком депутата Юрія Лукашевського, який нещодавно призначений директором департаменту агломерації). При чому, під час засідання представники громад влаштували мирну акцію протесту під стінами Ратуші з вимогою призначити старост.

«Ми бачимо, що міська влада абсолютно не чує та не приймає до уваги думку приєднаних громад. Пройшло вже більше 100 днів від складення присяги Львівського міського голови, але питання врегулювання управління й утворення старостинських округів залишається не вирішене, тим самим порушується закон.

Призначення старост та старостинських округів  дозволить ефективно здійснювати керівництво, вирішувати на місцях проблеми та питання громад й, що дуже важливо дозволить мешканцям відчути себе захищеними та залишить для них елемент місцевої самоврядності», – стверджує депутат фракції «ЄС», член комісій з припинення Малехівської та Грядівської сільських рад Володимир Марусяк.

Депутати фракції «Європейська Солідарність» переконані, що кожна громада повинна мати ефективну спроможну владу, яку обирає самостійно та на діяльність якої має вплив, про це розповідає депутатка фракції «ЄС», членкиня комісії з припинення Рудненської селищної ради Ольга Посипанко.

«Штучно затягується процес припинення міських/селищних/сільських рад. Ліквідаційні комісії не скликаються, інформація членам комісій не надається, хоча публічно висвітлюється в соцмережах працівниками міської ради з окремими документами інвентаризації.

Ми ініціюємо розроблення Програми розвитку приєднаних громад. Приєднавши громади Львів отримав не лише їхнє майно та кошти, але також і зобов’язання перед підрядними організаціями, які невідкладно необхідно виконувати. Важливо  сформувати бюджети територіальних громад, попередньо вивчивши потребу. Все це має мати чіткі окреслення у Програмі», – запевняє депутатка.

Нагадаємо, що до Львова в результаті непрорахованої реформи приєднано 10 місцевих рад – 17 населених пунктів, а всі повноваження з управління перекинуті на існуючі адміністрації. Внаслідок цього цілі міста та села перетворюються в периферійні закинуті зони.

Коментарі

Позначки: , , , ,