Мерія Львова закликає мешканців не купувати квартири у компанії-забудовника «Ірокс», оскільки будівництво відбувається без відповідних дозволів і, ймовірно, підлягатиме знесенню. Про це сьогодні, 27 вересня, говорили під час засідання виконавчого комітету міськради, пише прес-служба ЛМР.
Як доповів начальник юридичного відділу Інспекції ДАБК у Львові Святослав Кіндратів, упродовж 25−26 вересня земельні ділянки на вул. Шевченка, 418, де здійснює будівництво ПрАТ «Ірокс», було обстежено. Відтак, встановлено факт будівництва двох суміжних об’єктів. «Зараз один із них — на етапі 4-го поверху, інший, що знаходиться майже під самою колією, — на початковій стадії: є обгороджена територія, завезені плити, стоять техніка та крани. Йдеться про самовільно захоплену земельну ділянку, орієнтовною площею майже 0,5 га, яка не входить у межі документів, які має „Ірокс“ на землекористування, та належить до земель міста. Окрім того, частина цієї земельної ділянки знаходиться в межах „червоних“ ліній. Львівська міська рада не видавала на неї жодних документів, а виконавчий комітет — жодних рішень щодо видачі містобудівних умов та обмежень на проектування будівництва», — зазначив Кіндратів.
За його словами, жодних паспортів об’єктів та жодної інформації в реєстрі за цим фактом також немає. «Інспекція ДАБК ще в 2016 році виходила на перевірку цих об’єктів. Однак, посадових осіб було не допущено. Натомість, надано розрахунок, що це об’єкт класу наслідків СС3, який у компетенції держави. Інспекція судилася з „Іроксом“ упродовж 3 років, у межах судової справи була проведена експертиза, яка підтвердила, що це таки СС3», — додав він.
Опісля доповів представник обласної ДАБІ, який, однак, не надав чіткої інформації щодо того, чи є дозволи в компанії-забудовника, чи ні.
Відтак, міський голова Львова Андрій Садовий дав доручення виконавчим органам міськради скерувати звернення генеральному прокурору, надавши інформацію про вчинення злочину на території міста за всіма об’єктами компанії «Ірокс». Також мер зазначив, що для вирішення цієї справи місто готове залучити найкращих юристів України.
«У ЗМІ з’являється інформація, що на території Львова — незаконне будівництво. Міська ДАБІ не допускає, обласна каже — ми нічого не знаємо. Це єдиний забудовник, який ігнорує всі норми закону і без жодних документів самозахоплює ділянки й підробляє документи. ДАБІ області каже, що цього не бачить. Ми ж даємо цьому питанню максимальну публічність. У мене є пропозиція: надіслати звернення генеральному прокурору України з інформацією про вчинення злочину на території міста по всіх об’єктах, вказати всі судові рішення та прізвища суддів, які ці рішення приймали, звернутися у відповідні суддівські органи. Потрібно об’єднати потенціал, щоб людей, які порушують норми закону, покарали. Має бути максимальна координація між міською та обласною ДАБІ. Залучіть найкращих юристів України, щоб люди мали свіжий погляд», — зазначив міський голова.
Як зауважив заступник міського голови Сергій Бабак, мешканці довколишніх будинків на вул. Шевченка також перебувають у процесі судових справ із забудовником та готові доєднатись до позовів міської ради.
Нагадаємо, щоб вберегтися від придбання квартир у забудовників, які ведуть незаконну діяльність, варто користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу