Від початку повномасштабного вторгнення збитки від війни Росії проти України на довкілля становлять 38 мільярдів євро.
Про це в коментарі для “Еспресо.Захід” повідомила екоактивістка ГО “Плато”, представниця української кліматичної мережі Діана Попфалуші, пише Четверта студія.
Вона нещодавно повернулася з Міжнародної кліматичної конференції, що відбувалась у Єгипті. Основною темою конференції став вплив війни на довкілля.
“У кожній події це проходило червоною ниткою – як впливає війна на довкілля в країні й на українську природу. Наш міністр презентував ініціативу з методики розрахунку збитків для довкілля від воєнних дій. Тобто наразі на міжнародному рівні такої методики немає, тоді як Україна розробила вже сім таких методик у різних сферах захисту довкілля. Це і ґрунти, і море, і флора, і фауна”, – пояснює Попфалуші.
Екоактивістка сподівається, що Україна візьме на себе головну роль у документації шкоди, завданої довкіллю.
“Зараз наша держава виступає за те, щоб усе фіксувалось і збитки були відшкодовані. Вже є розрахунки, за якими 33 млн тонн викидів СО2 зафіксовано через війну з початку повномасштабного вторгнення. Підраховано, що ці збитки, завдані Росією після 24 лютого, коштуватимуть нам 38 млрд євро шкоди довкіллю, це дані на початок жовтня. Україна виступає за те, щоб це все фіксувалося і прораховувалося”, – наголосила екоактивістка.
Довідково. Міжнародну кліматичну конференцію під егідою ООН проводили уже 27-й раз. Вона об’єднує всі країни, які прагнуть боротися з кліматичною кризою.
Останній найбільший і найглобальніший договір – Паризька кліматична угода 2015 року, яку підписали майже двісті країн. Близько половини, в тому числі Україна, її вже ратифікували. Згідно з цією угодою, країни зобов’язуються зменшити викиди парникових газів і завдяки цьому знизити рівень нагрівання планети.
До речі, Україна вперше за 27 років була представлена на конференції окремим павільйоном, на якому проводили по 3-6 подій щодня. Саме так Україна презентувала себе і те, що зараз відбувається в нашій країні. Натомість російська делегація цього року павільйону на конференції не мала.