Новини

Районні ради не несуть жодної відповідальності за соціально-економічний розвиток територій, – Козицький

​​Те, що Україна переможе й стане частиною ЄС і НАТО, – аксіома. Весь цивілізований світ з нами. Однак є завдання, які за нас ніхто не виконає. За це відповідаємо ми. Наголосив на них під час зустрічі Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, голови Комітету Сейму Литовської Республіки з питань державного управління та місцевого самоврядування із представниками територіальних громад Львівщини.

Про це пише Четверта студія з посиланням на голова ЛОВА Максима Козицького.

Одним з основних механізмів, які дозволять Україні стати частиною Європейського Союзу, є децентралізація. Адже саме спроможні громади з лідерами на місцях, чітке розподілення повноважень між органами місцевого самоврядування та органами центральної влади допоможуть досягнути тих результатів, які потрібні нашій державі. 

Але на цьому етапі необхідно врегулювати такі питання:

▪️Перший етап адміністровано-територіальної реформи відбувся, на Львівщині утворили 73 територіальні громади. Переважна більшість громад активно розвивається, зокрема 43 мають та 23 розробляють стратегії розвитку, працюють над збільшенням обсягів наповнення бюджетів, що дозволяє надавати необхідні мешканцям публічні послуги. Однак наразі лише 11 громад можемо вважати фінансово спроможними. Тому питання ПДФО потрібно піднімати комплексно.

▪️Яка користь від районних рад? Це органи місцевого самоврядування, позбавлені повноважень, які не несуть жодної відповідальності за соціально-економічний розвиток територій. На їхню діяльність спрямували субвенцію у розмірі 154 млн грн у 2022 році і 153 млн грн у 2023 році. Ці 307 млн грн співмірні з розміром річного фінансування нашої обласної програми «Безпечна Львівщина», з якої фінансуються потреби нацбезпеки та оборони.  

▪️Реформування районних адміністрацій у префектури необхідне, адже мають бути чітко розділені повноваження адміністрацій та місцевих органів самоврядування. 

▪️Наступне – стабілізація та модернізація інструментів регіональної політики, які спрямовані на розвиток громад, зокрема ДФРР, програми відновлення. Державний бюджет має бути більш прогнозованим, а його програми мають у прозорий спосіб спрямовувати кошти на реалізацію стратегічних документів держави, регіонів та громад.

▪️Варто розвивати співробітництво зі суміжними територіальними громадами через розробку мікрорегіональних стратегій. Наприклад, розвиток Львівської агломерації, Червоноградського вугільного мікрорегіону, гірських територій тощо.

«Ми бачимо приклад єдності Литви, яка змогла визначити свій єдиний шлях і вступити в ЄС та НАТО. А зараз – підтримує нас у боротьбі проти окупантів та на шляху до життя в родині європейських держав. Надихаємося цим прикладом, дякуємо за всю підтримку і рухаємося до головної мети. Дякую учасникам зустрічі за конструктив«, – йдеться у повідомленні.

Коментарі

Олег Довганик