Верховна Рада обрала членами Вищої ради правосуддя Романа Маселка та Миколу Мороза.
Про це інформує співрозмовник “Української правди” у фракції “Слуга народу”, Центр протидії корупції і Автомайдан, пише Четверта студія.
15 серпня народні депутати підтримали кандидатури адвоката Романа Маселка та кандидата юридичних наук Миколи Мороза.
Роман Маселко у часи Євромайдану безкоштовно захищав як адвокат близько двох десятків автомайданівців. Він, зокрема, допомагав представникам “Автомайдану” повертати права, незаконно відібрані режимом Віктора Януковича.
Маселко є головою Ради громадського контролю НАБУ, членом Громадської ради доброчесності, експертом судової групи Реанімаційного пакету реформ тощо.
Микола Мороз є кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
На дві посади у ВРП за квотою парламенту претендували четверо кандидатів.
У “Центрі протидії корупції” заявили, що “парламент обрав найкращого кандидата” – Романа Маселка.
За даними ЦПК, “суддівська мафія намагалась зірвати сьогоднішнє голосування, але цей план провалився, в тому числі завдяки згуртованості суспільства”.
“Ми просували створення Етичної ради з міжнародниками для того, аби незалежні і чесні фахівці отримали шанс стати членами ВРП. Добре, що депутати продемонстрували єдність і підтримали не просто кандидатів, яких номінувала Етична рада, а кандидатів, до яких не було претензій у громадськості!
Призначення до ВРП Романа Маселка, відомого борця за незалежність і доброчесність суддів, не є завершенням (судової) реформи, проте це важливий крок в її напрямку.
Попереду інші призначення, зокрема, 8 членів ВРП мають обрати судді. І ми досі дуже скептичні щодо їхнього вибору, тому будемо ретельно стежити за процесом надалі”.
“Автомайдан” також заявив, що призначення Романа Маселка до ВРП – важливий крок до реального очищення судової системи.
У свою чергу, Микола Мороз “надав вичерпні пояснення щодо походження свого майна та зв’язків”, тому жодних зауважень до його призначення від громадськості не було.