Прокуратурою систематично вживаються заходи на виконання повноважень, передбачених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру», щодо встановлення порушення інтересів держави під час передачі комунального майна у приватну власність.
Про це пише Четверта студія з посиланням на відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.
Так, Галицькою окружною прокуратурою міста Львова вивчено законність перебування приміщення Будинку вчених у приватній власності.
Вивчивши та проаналізувавши документацію, отриману на вимогу прокуратури, керівником окружної прокуратури подано позов до Господарського суду Львівської області про витребування з незаконного володіння приміщення Будинку вчених.
Як повідомив очільник прокуратури, встановлено, що всупереч чинному законодавству, вищезгадане приміщення знаходиться у приватній власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, хоча будівля належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації. Фактично, будівля Будинку вчених використовується з метою отримання прибутку, що суперечить поняттю неприбуткової організації.
Окрім того встановлено, що приміщення належало до обласної комунальної власності і правових підстав для прийняття розпорядження районною адміністрацією про його передачу у приватну власність не було.
Таким чином, рішення про передачу майна прийнято з порушенням вимог Цивільного кодексу, Закону України «Про власність», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
Прокуратура в суді наполягатиме на поверненні громаді вказаного нерухоме майно у самому центрі Львова загальною площею понад 3200 кв. м.
Така принципова позиція прокуратури унеможливить в подальшому факти проведення сумнівних масових заходів, в історичній пам’ятці міста Львова, як от молодіжна вечірка, яка відбулась в листопаді минулого року та набула широкого негативного резонансу у ЗМІ.