Новини

Програму зовнішнього освітлення населених пунктів Львівщини виконали лише на 14,3%

Під час засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку депутати заслухали звіти про виконання обласних цільових програм за підсумками 9 місяців, а також внесли зміни до обласного бюджету. Про це пише прес-служба Львівської обласної ради, пише Четверта студія.

На початку засідання голова комісії Олег Домчак нагадав, що загальний річний обсяг фінансування 30 програм з урахуванням змін становить 1 516 754 тис. грн.

«За результатами розгляду звітів за 9 місяців 2019 року, наданих головними розпорядниками коштів, констатуємо, що в ІІІ кварталі поточного року не розпочато фінансування за 1  програмою. Так, станом на 1 жовтня головними розпорядниками коштів  профінансовано 897 458  тис. грн, що становить 59,1% від загального обсягу фінансування (у 2018 – 57,8% від загального обсягу фінансування). Касові видатки проведено на суму 804 080  тис. грн або 53%. На загальний відсоток виконання вплинуло завершення деяких програм, тому реальний відсоток виконання програмних документів на рівні щодо фінансування 55%, касових видатків – 51%», – поінформував він.

Найбільше профінансовано програми:

– Комплексна програма галузі охорони  здоров’я  –  72%, касові видатки 68%;

– Комплексна програма соціальної підтримки окремих категорій громадян  – 68,5%, касові видатки 68%;

– Комплексна програма розвитку спорту – 72%, касові видатки 51,6%;

– Програма «Молодь Львівщини» –  66%;

– Програма розвитку туризму і рекреації – 75%;

– Програма енергозбереження для населення – 67,2%;

– Програма підтримки учасників АТО – 68,5%;

– Безпечна Львівщина  –  89,5 %, касові видатки 59,6%;

– Програма розвитку інформаційного простору –  65,7%;

– Програма відновлення і збереження національної пам’яті -68%;

– Програма проектів місцевого розвитку – 62,1%, касові видатки 50%.

Однак бюджетна комісія висловила зауваження до виконання низки обласних цільових програм з критично низькими відсотками виконання:

– Програма підтримки співробітництва територіальних громад – фінансування не розпочато. Однак конкурсною комісією визначено 10 переможців, підписано усі трансфертні угоди і угоди з підрядниками. Помісячні плани асигнувань затверджено на жовтень-грудень.

– Програма міжнародного і транскордонного співробітництва –  34,7%. Із затверджених 27 проектів МТД» розпочато фінансування лише  12 проектів. Однак згідно погоджених планів помісячних асигнувань, скерування коштів плануються на жовтень-грудень.

– Програма зовнішнього освітлення населених пунктів – 14,3%;

– Програма «Питна вода»  – 13,3%, касові видатки 7,4%;

– Програма газифікації населених пунктів – 24,5%, касові видатки 19,6%;

– Програма енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини – 28, 8%.

Крім того, Олег Домчак ознайомив присутніх із інформацією про залучення до виконання програм коштів з інших джерел:

– Місцеві бюджети – 101,9 млн грн.

– Державний бюджет – 21,5 млн грн.

– Інші джерела – 45,3 млн грн.

Найбільші суми співфінансування за програмами:

Програма розвитку доріг – 12,5 млн грн.

Комплексна програма розвитку спорту – 12,7 млн грн.

Програма проектів місцевого розвитку – 109,3 млн грн.

Програма забезпечення житлом дітей-сиріт – 2, 6 млн грн.

Програма «Питна вода» – 2,2 млн грн.

Економія коштів за результатами процедур державних закупівель становить всього 56 070 тис. грн.

Підсумовуючи розгляд звітів виконання програм за 9 місяців, Олег Домчак наголосив, що комісія і надалі за результатами заслуховування виконання програм і за умови відсутності чіткої позиції структурних підрозділів облдержадміністрації щодо реалізації заходів програм буде пропонувати перерозподіляти кошти обласного бюджету в частині заходів, які не виконуються і не фінансуються.

Як відомо, за результатами аналізу виконання заходів обласних цільових програм  рішенням обласної ради від 10 вересня № 866 було знято кошти в сумі 12,5 млн гривень.

Варто зауважити, що комісія під час засідання підтримала внесення низки змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2019 рік, зокрема спрямувавши на заробітну плату в галузі охорони здоров’я – 25 млн грн; КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» на ведення в експлуатацію агіографічного обладнання (ремонт приміщення та монтаж) – 1 млн грн та на капітальний ремонт пологового відділення 850 тис грн; на придбання запасних частин для лінійного прискорювача КНП ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» – 1,6 млн грн; КП ЛОР «Доля» на здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій – 299 тис грн; заслуженому прикарпатському ансамблю пісні та танцю України «Верховина» на виплату заробітної плати працівників – 1 млн грн; фінансову підтримку спортивних установ – 1,4 млн грн; заробітну плату та енергоносії комунальних закладів освіти – 1,262 млн грн.

Окрім того, члени комісії спрямували в резервний фонд обласного бюджету 14 млн грн, зокрема для запуску опалювального сезону в Новому Роздолі та Новояворівську.

Коментарі

Олег Довганик