Завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Тетяна Чумаченко розповіла, що післясвяткове посилення карантинних заходів в Україні допоможе перервати ланцюг передачі коронавірусу.
Про це пише Четверта студія з посиланням на коментар Чумаченко Укрінформу
“Під час свят люди спілкувалися, хтось з них інфікувався. Інфікована людина заразна не з першого дня, а в кінці інкубаційного періоду. Після виникнення симптомів, десь один-два дні, вона вже починає виділяти збудника і може заразити інших. Коли ми в цей момент вводимо карантин і ця людина не спілкується з великим колом інших осіб, то таким чином ланцюжок передачі припиняється”, – сказала вона.
За словами фахівця, ефективність посиленого карантину остаточно можна буде оцінити вже через два тижні.
Науковець переконана, що карантин однозначно має дати зниження захворюваності, але повної зупинки поширення COVID-19 все одно чекати не варто.
За її словами, це пов’язано з тим, що, по-перше, карантину не дотримуються так, як треба, а також тому, що складно відслідковувати контакти інфікованих.
Чумаченко впевнена, що оцінити ефективність карантину можна буде після порівняння захворюваності до карантину із захворюваністю протягом двох тижнів після введення карантину. Справа у томУ, що максимальний інкубаційний період хвороби – 2 тижні. А в середньому він складає 5-6 днів, тому через п’ять-шість днів вже можна буде зробити перші попередні висновки про дієвість обмежень.
Подбайте про своє здоров'я
СБУ та Нацполіція запобігли убивству першого заступника Міністра охорони здоров’я
Внаслідок ДТП на Львівщині загинув восьмирічний хлопчик – поліцейські встановлюють обставини події