«Починаючи із першого серпня абсолютна більшість товарів, які ми продаємо один одному, не обкладається митами. Це означає, що покращилися умови для виробників як в Україні, так і в Канаді», – нагадав Шевченко.
За його словами, другим «магістральним» напрямком відносин стала оборона.
«Минулого року ми підписали оборонну угоду з Канадою, також була продовжена на два роки тренувальна місія UNIFIER. До того ж у грудні Канада включила Україну до Контрольного переліку країн, до яких дозволені поставки автоматичної зброї. Слід нагадати і про те, що на День незалежності канадські військові разом із нашими крокували Хрещатиком. Словом, ми виходимо на дуже якісне братерство по зброї, важливість якого в умовах війни переоцінити неможливо», – зауважив посол.
Канада також ухвалила так званий «акт Магнітського» й наклала санкції на 30 громадян РФ, яких підозрюють у порушенні прав людини.
«Для України і Канади це дійсно був дуже потужний рік», – підсумував Шевченко.
Нагадаємо: у листопаді минулого року Канада вперше застосувала на практиці так званий «акт Магнітського» та наклала санкції на 30 росіян, яких підозрюють у причетності до порушень прав людини. Їх кошти та майно на території Канади було заморожено, а їм самим – заборонено в’їзд до країни. Росія у відповідь на це нібито вжила контрсанкції, однак досі не оголосила, на кого вони поширюються.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу