Президент України Петро Порошенко привітав ухвалення українським парламентом закону ”Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)” (№ 4128-д), заявивши, що він потрібен для того, щоб не пролилася кров.
Як передає УНІАН, про це Порошенко сказав під час молебня у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомир.
«Я дякую Верховній Раді, яка декілька хвилин тому прийняла закон, яким впорядковується механізм переходу (парафій). Для чого це робиться? Для того, щоб, не дай Боже, не пролилася кров», – заявив він.
«Закон має все врегулювати – якщо дві третини парафії зібралися і на відкритому голосуванні приєдналися до нової церкви – хто може зупинити народ? Без втручання влади», – додав глава держави.
За словами президента, щодня нові парафії приєднуються до ПЦУ.
Як повідомлялося, 17 січня Верховна Рада України ухвалила закон ”Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)” (№ 4128-д).
За ухвалення в першому читанні і в цілому як закон проголосували 229 народних депутатів України.
Законом вносяться зміни до закону ”Про свободу совісті та релігійні організації”, якими визначено, що релігійна громада на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням).
У законі вказано, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами. Рішення про зміну підлеглості і внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення).
Визначено, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.
Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування.