Поліція Дніпропетровської області викрила діяльність так званої групи смерті та попередила спробу вчинення суїциду неповнолітньої дівчини в Кривому Розі.
Як пише «Четверта студія» з посиланням на ZMINA, у телеграм-каналі, який, за передньою інформацією, створила 15-річна криворожанка, на момент створення було більше 500 учасників. Однак коли адміністратор почав надавати завдання учасникам наносити собі тілесні ушкодження, в ньому залишилося 13 осіб. Вони мали надсилали фото поранень, після чого отримували наступні інструкції. Таких завдань, як повідомили у поліції, могло бути більше п’яти в день.
3 березня слідчі провели обшук за місцем мешкання 15-річної дівчини, яка надавала завдання учасникам каналу та була його адміністраторкою. У неї вилучили мобільні телефони, планшет та ноутбук. За попередньою інформацією поліцейських, наступного дня школярка планувала покінчити життя самогубством.
За даним фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за статтею “Доведення до самогубства”.
Відомо, що про так звані “групи смерті” в Україні вперше заговорили у 2016-2017 роках. Діти, які врятували від самогубства, розповідали, що реєструвались у смертельних групах в російській соцмережі “Вконаткте” з цікавості, але коли хотіли вийти з гри, то їм надходили погрози та залякування.
На початку поточного року журналістка видання “Тиждень” провела у “групі смерті” 10 днів. Після свого експерименту авторка констатувала, що після заборони «ВКонтакте» на території України смертельні квести перемістились у месенджер Telegram, а тому їх значно складніше знайти як самим підліткам, так і правоохоронцям.
Останнім часом у різних регіонах країни частіше почали говорити про “групи смерті” через низку смертей підлітків. Так, наприкінці лютого у Кропивницькому 14-річна дівчина впала з сьомого поверху недобудови. Від отриманих травм школярка померла, а поліція почала розслідувати її смерть як самогубство.
Незадовго до цього, 17 лютого на вулиці Архітектора Вербицького у Києві 15-річна дівчина випала із балкону на 16-му поверсі та загинула на місці. За день до цього 13-річна дівчинка, місцева мешканка цього ж району, впала з балкону 14-го поверху і також померла на місці. Загалом з початку лютого у столиці відомо про щонайменше чотири схожих випадки у Дарницькому, Голосіївському та Шевченківському районах.
Ще у січні з вікна 15-го поверху в селищі Чайки, що неподалік міста, випав 10-річний хлопчик. Дитина загинула на місці. До цього у Броварах з 15-го поверху новобудови випав 18-річний курсант Національної академії внутрішніх справ, який також загинув.
У лютневій смерті школярки в Боярці, яка виплила 40 таблеток прямо у туалеті школи, також винуватили смертельну гру з тіктоку. Однак фактчекери, які шукали відео за хештегами про смертельну гру в тіктоці та інстаграмі, не знайшли їх.
Прикордонники викрили псевдоблагодійників, які нелегально ввезли та продали в Україні понад 700 транспортних засобів
У Львові припинено діяльність групи осіб, яка незаконно ввозила автомобілі з країн ЄС під виглядом…
Трьом колишнім працівникам структурних підрозділів ГУ ДСНС у Донецькій області повідомлено про підозру у колабораційній…