Новини

Поліція перевіряє чи є «мертві душі» у списках виборців Буського району

На Львівщині поліцейські перевіряють чотири повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Як повідомили у відділі комунікації Головного управління Національної поліції у Львівській області, 22 березня, до поліції надійшло чотири повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

О 16.55 у Галицький відділ поліції надійшло повідомлення від представників однієї з громадських організацій про те, що у лютому у Львові акції за участі одного з кандидатів на посаду президента України проводились з порушенням виборчого законодавства.

О 18.05 на оперативну лінію 102 надійшло повідомлення про те, що у Галицькому та Личаківському районах Львова невідомі особи роздавали газети з агітацією проти одного з кандидатів на посаду президента України, а також було виявлено агітаційну друковану продукцію, з матеріалами, що дискредитують одного з учасника виборчих перегонів.

У Буському районі під час моніторингу соціальних мереж поліцейські виявили повідомлення про ймовірні фальсифікації документації на виборчих дільницях району шляхом внесення до списку виборців громадян, котрі вже померли.

Усі повідомлення внесені у Журнал єдиного обліку, проводяться перевірки. Вирішуються питання правової кваліфікації подій.

«Мертві душі” у виборчих списках: чи у Буському районі голосуватимуть покійники», – про це – у публікації «Варта-1».

Як зазначається, до «Буського медіа порталу» звернулися бущани, які стверджують: уже вдруге отримують запрошення на померлого члена сім’ї. Звернення з цього приводу до ДВК перед попередніми виборами — безрезультатні. Батько бущанки загинув у 1981 році. Проте, і на попередніх виборах сім’я отримувала запрошення на покійного.

Із 2007 року веденням державного реєстру виборців займаються відповідні відділи, створені при місцевих районних державних адміністраціях чи міськвиконкомах. По Україні таких — близько 760. Перед президентськими виборами 2010 року, а саме — у червні–вересні 2009 року відбулося первинне накопичення бази даних Державного реєстру. Кожен виборець, включений до Реєстру, отримав письмове повідомлення. З того часу проконтролювати правильність своїх даних у Державному реєстрі виборців можна, особисто звернувшись до відповідного відділу або під час уточнення попередніх списків виборців. Проте, працівники відділу Реєстру запевняють: усіляко намагаються звести кількість неточностей у виборчих списках до мінімуму.

Попередні списки виборців уже передали до виборчих дільниць, і зараз всі виборці мають отримати запрошення на голосування. Якщо запрошення не прийшло або прізвище, ім’я, по батькові чи адреса вказані з неточностями, це є приводом для того, щоб звернутися до дільничної виборчої комісії чи органу ведення реєстру виборців щодо внесення змін у списки.

“Жінка повідомила членам ДВК, що людини уже давно немає, як тільки ми отримали запрошення на попередні вибори. Її запевнили, що у списку загиблого більше не буде. Однак, цього разу нам знову прийшло запрошення на покійного батька. Чому за стільки років не можна нормально уточнити список, і чому ім’я людини, яка померла 38 років тому, тільки останнім часом з’явилося у виборчих списках — невідомо”, — обурюється мешканка Буська.

Аналогічна ситуація з «мертвими душами» у селищі Красне та інших населених пунктів.

У відділі ведення Державного реєстру виборців Буської РДА запевняють, що потрібно звернутись до них один раз і неточність у списках більше не повториться. Разом із тим, у принципі неможливо стовідсотково точно сформувати списки виборців, інформує «Варта-1».

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

15 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

16 години тому