Про це повідомляє Deutsche Welle
Гірниче управління німецького міста Штральзунд дозволило будівництво газопроводу “Північний потік-2”. Йдеться про дозвіл на будівництво на частині континентального шельфу Німеччини, уточнює агентство.
Міністерство енергетики землі Мекленбург-Передня Померанія підтвердило цю інформацію, заявивши, що дозвіл ухвалено 2 листопада.
Представник компанії Nord Stream 2, що реалізує проект газопроводу “Північний потік-2”, назвав його першим кроком на шляху до отримання загального дозволу Німеччини.
Консорціум Nord Stream, розміщена у Швейцарії “дочка” російської державної компанії “Газпром”, має намір побудувати газопровід протяжністю 1200 км по дну Балтійського моря до Німеччини.
Його запланований маршрут пройде через економічні зони Фінляндії та Швеції, а також через 139 км територіальних вод Данії, зосереджуючи майже весь експорт російського газу до Європи на одному маршруті.
Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газі в ЄС.
Німеччина, головний бенефіціар проекту, підтримує “Північний потік-2” з економічних міркувань, заявивши, що він додасть ресурсів на ринок і знизить ціни.
У червні Європейська комісія попросила держави-члени надати їй мандат на ведення переговорів безпосередньо з Росією. Для надання мандату необхідно отримати кваліфіковану більшість, тобто дозвіл мають дати 21 з 28 країн ЄС.