«Європейська Солідарність» лідирує у рейтингах політичних сил – такі дані опитування, яке з 11 по 16 лютого провели СОЦИС та КМІС, пише “Четверта студія” з посиланням на Високий Замок.
Якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, за «Європейська Солідарність» готові проголосувати 19,2% серед тих, хто визначився і піде на вибори.
Інші партії: ОПЗЖ -17,8%, партія «Слуга Народу» — 17,6%, ВО «Батьківщина» — 11,4%, «Сила і Честь- 8,5%, «Українська стратегія Гройсмана» — 5,3%, Радикальна партія Олега Ляшка 4,8%, ВО «Свобода» 3,4%, Партія Шарія — 2,9%, «Голос» — 2,8%, «За мабутнє» — 2,7%.
Це вже не перше соціологічне дослідження КМІС, в якому фіксується вихід на перше місце в партійному рейтингу «Європейської Солідарності». Цю тенденцію зафіксувало дослідження КМІС, проведене 5−7 лютого 2021 року. Такий же тренд показало опитування агентства InfoSapiens (GfK Україна). «Європейська Солідарність» у порівнянні з результатами дострокових парламентських виборів 2019 року збільшила підтримку фактично в 2,5 рази, натомість підтримка «Слуги Народу» впала майже в 2,5 рази.
Якби президентські вибори відбувалися найближчої неділі, то до другого туру упевнено виходив би Володимир Зеленський (25,6%) та Петро Порошенко (19,4%).
Соціологи також дослідили електоральну підтримку в другому турі у парах Зеленський-Порошенко, Порошенко-Бойко та Бойко-Зеленський. У парі Зеленський-Порошенко другий тур виграє Зеленський (56,4%), але динаміка зміни рейтингу є досить швидкою на користь п’ятого Президента України (43,6%).
Як відомо, у другому турі президентських виборів Володимира Зеленського підтримали 73,22% виборців, Петра Порошенка 24,45%. Натомість, Петро Порошенко (52,7%) впевнено виграє другий тур у Юрія Бойка (47,3%). Так само у Бойка (38,7%) в другому турі виграє і Зеленський (61,3%).
Опитування проводилось 11 — 16 лютого 2021 року. Метод збору первинної соціологічної інформації — телефонне інтерв’ю CATI (computer-assisted telephone interviews). Дослідження проводилось по всій території України (в усіх областях та м. Київ), окрім окупованих територій А Р Крим, частини Донецької та Луганської областей.
Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші за 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу країни на регіони. Силами двох дослідницьких центрів (СОЦИС та КМІС) загалом було опитано 3000 респондентів — по 1500 кожний із центрів. Середня тривалість одного інтерв’ю склала 9 хвилин. Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал) складає +/- 1,8%.