Пандемія коронавірусу в Україні може піти на спад вже наприкінці травня, – дослідження

До кінця травня розвиток пандемії буде мати лінійний характер, після чого піде на спад

Початок спаду пандемії коронавірусу в Україні може відбутися у третій декаді травня 2020 року. Такий прогноз дала команда проекту “ФОРСАЙТ COVID-19” Світового центру даних “Геоінформатика і сталий розвиток” при КПІ ім. Ігоря Сікорського. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прогноз науковців.

Згідно з прогнозом, для України на 15-денному відрізку часу (06.05.20 – 20.05.20) характер розвитку пандемії набуває більш чіткого лінійного характеру з рівнем “плато” – 400-550 нових інфікованих на день.

За результатами прогнозного моделювання такий характер розвитку процесу може продовжитися до третьої декади травня 2020 року, протягом якої ймовірно настане пік пандемії.

“Після цього пандемія, ймовірно, може піти на спад (кількість щоденно видужалих людей буде стійко більшою кількості щоденно інфікованих)”, – йдеться в прогнозі.

Для міста Києва, протягом на 15-денного відрізку часу (06.05.20 – 20.05.20) процес розвитку пандемії поки що є більш нестаціонарним з ймовірним зниженням його волатильності і набуттям більш чіткого лінійного характеру на наступному тижні з рівнем “плато” – 40-50 нових інфікованих на день.

Кількість щоденно видужалих людей в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих людей (14.05.20 цей баланс одноденно був навіть позитивним). Науковці очікують, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії.

Результати короткострокового прогнозного моделювання кількості хворих на COVID-19 в Україні і м. Києві на 16.05.20 – 20.05.20 отримано з використанням багатошарової нейронної мережі Back Propagation на основі механізму “ковзного вікна” з кількістю точок даних для навчання нейронної мережі – 12.

Середня абсолютна похибка у відсотках виконаного прогнозу на п’ятнадцятиденному відрізку часу (06.05.20 – 20.05.20) не перевищує 2,2%.

 

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

Головою Рівненської обласної ради став Сергій Кондрачук з «Європейської Солідарності»

За часів президентства Петра Порошенка протягом 2015-2019 рр. Сергій Кондрачук очолював Здолбунівську райдержадміністрацію

2 хв. тому

Ілон Маск назвав терміни висадки людей на Марс

Засновник американського підприємства SpaceX Ілон Маск вважає, що людина зможе висадитися на Марсі протягом найближчих шести років. Про це повідомляє CNBС. Так,…

27 хв. тому

В Україні відбувається повний параліч і хаос влади, – Княжицький про “новорічний” локдаун

Ситуація з коронавірусом, яка відбувається зараз в Україні, демонструє повний параліч і хаос чинної влади. Про це сказав в ефірі “Прямого” сказав…

28 хв. тому

Україна скасувала карантин вихідного дня

Кабінет міністрів України не продовжуватиме карантин вихідного дня, у будні та на вихідних діятимуть обмеження помаранчевої зони. Про це на…

29 хв. тому

У Львові трамвай не розминувся із маршруткою (ФОТО)

У Львові трамвай не розминувся із маршруткою. Про це пише Четверта студія з посиланням на "Варту-1". Як йдеться у повідомленні,…

30 хв. тому

У Львові трамвай зійшов з рейок (ФОТО)

У Львові трамвай зійшов з рейок. Про це пише Четверта студія з посиланням на "Варту-1". Інцидент стався на Сихові, на…

32 хв. тому