Новини

Пандемія коронавірусу в Україні може піти на спад вже наприкінці травня, – дослідження

До кінця травня розвиток пандемії буде мати лінійний характер, після чого піде на спад

Початок спаду пандемії коронавірусу в Україні може відбутися у третій декаді травня 2020 року. Такий прогноз дала команда проекту “ФОРСАЙТ COVID-19” Світового центру даних “Геоінформатика і сталий розвиток” при КПІ ім. Ігоря Сікорського. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прогноз науковців.

Згідно з прогнозом, для України на 15-денному відрізку часу (06.05.20 – 20.05.20) характер розвитку пандемії набуває більш чіткого лінійного характеру з рівнем “плато” – 400-550 нових інфікованих на день.

За результатами прогнозного моделювання такий характер розвитку процесу може продовжитися до третьої декади травня 2020 року, протягом якої ймовірно настане пік пандемії.

“Після цього пандемія, ймовірно, може піти на спад (кількість щоденно видужалих людей буде стійко більшою кількості щоденно інфікованих)”, – йдеться в прогнозі.

Для міста Києва, протягом на 15-денного відрізку часу (06.05.20 – 20.05.20) процес розвитку пандемії поки що є більш нестаціонарним з ймовірним зниженням його волатильності і набуттям більш чіткого лінійного характеру на наступному тижні з рівнем “плато” – 40-50 нових інфікованих на день.

Кількість щоденно видужалих людей в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих людей (14.05.20 цей баланс одноденно був навіть позитивним). Науковці очікують, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії.

Результати короткострокового прогнозного моделювання кількості хворих на COVID-19 в Україні і м. Києві на 16.05.20 – 20.05.20 отримано з використанням багатошарової нейронної мережі Back Propagation на основі механізму “ковзного вікна” з кількістю точок даних для навчання нейронної мережі – 12.

Середня абсолютна похибка у відсотках виконаного прогнозу на п’ятнадцятиденному відрізку часу (06.05.20 – 20.05.20) не перевищує 2,2%.

 

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

У Гарнізонному храмі свв. апостолів Павла і Петра закінчують роботи з реставрації стінопису (ФОТО)

За інформацією начальниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, у Гарнізонному храмі свв. апостолів…

7 години тому

На хуторі Гомулець відреставрують церкву-пам’ятку національного значення (ФОТО)

На хуторі Гомулець / с. Воля Гомулецька, що належить до Львівської територіальної громади, відреставрують церкву…

13 години тому

У клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова за добу від коронавірусу померло 11 людей

У клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова за добу від коронавірусу померло 11 людей.…

14 години тому

У Львові вулиці Наукову та Княгині Ольги з’єднає велодоріжка (ФОТО)

У Львові вулиці Наукову та Княгині Ольги з’єднає велодоріжка. Як пише Четверта студія, про це…

14 години тому

12-річний Олександр Бондарев представить Україну на Чемпіонаті світу з картингу (ВІДЕО)

За тиждень в Іспанії розпочинається Чемпіонат Світу з Картингу, на якому в класі Ok Junior…

15 години тому