Новини

Паління трави не підвищує родючість ґрунту, – депутат

Депутатка Львівської обласної ради від «Європейської Солідарності» Звенислава Мамчур – кандидат біологічних наук, доцент та звідувачка кафедри екології у ЛНУ імені Івана Франка, розповіла про те, які наслідки має паління трави.

Про це повідомляє прес-служба “Європейської Солідарності” Львів, пише “Четверта студія”.

“Запам’ятайте, що паління трави не підвищує родючість ґрунту! Навпаки, призводить до нищення ґрунтового покриву, особливо верхнього родючого шару – гумусу. Вигоряє також насіння і коріння трав’яних рослин, пошкоджуються стовбури дерев і кущів та верхні частини їх коріння”, – каже вона.

Паління трави забирає життя, адже гинуть комахи, які зимують у ґрунті, у тому числі корисні, які потім можуть живитися шкідниками. Гинуть і тварини: плазуни, земноводні,а також новонароджені звірятка (особливо потерпають потомство їжаків і зайців). На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, або й через десятиліття. Родючість ґрунтів відновлюється теж через десятиліття.

Часто пожежа перекидається на інші території – загоряються будівлі та гинуть люди. Адже відкрита площа горіння та сильний вітер можуть призвести до неконтрольованої пожежі. Через спалювання утворюється дим, що суттєво погіршує видимість на дорогах, а це може призвести аварій.

Під час згоряння 1 тонни рослинних решток у повітря вивільняється понад 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо. До того ж разом із сухостоєм горять залишки добрив, пестицидів, сміття.

Особливо небезпечним є згоряння залишку пластику. Потрапляючи у легені такий дим спричиняє суттєве погіршення здоров’я людини, зокрема дихальних шляхів, і може бути причиною астматичних нападів та алергій. А іноді спалювання трави може закінчитися отруєнням. Ще однією дуже небезпечною речовиною, що виділяється при спалюванні пластикового сміття, є діоксин, який може накопичуватись в організмі людини і згодом призвести до онкозахворювань.

“Виїзди пожежників на гасіння таких пожеж коштують надто багато нашому бюджету. У наслідок додаткового викиду парникових газів ми «підігріваємо Планету», посилюючи глобальні зміни клімату. Попіл – як добриво не компенсує тієї шкоди, яку спричинила пожежа. Коли кажуть, що на обгореній землі краще росте трава, то це явище тимчасове. Банк насіння, який є у ґрунті, кореневі системи рослин- сильно пошкоджуються. Виживає мало видів, екосистема сильно порушується (в середньому, 1 вид рослин пов’язаний з декількома десятками комах, грибів тощо)”, – розповідає Звенислава.

Загалом: стійкі екосистеми тоді, коли вони розмаїті і не порушені трофічні ланцюги. Знищуючи низку видів рослин і тварин, ми робимо шкоду і природі, і своєму здоров’ю.

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

14 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

15 години тому