Новий штам коронавірусу виявили в 30-річної громадянки Лесото, яка прибула до Катовіце для участі у цифровому саміті ООН.
Як пише “Четверта студія”, про це повідомляє Фокус.
“Підтверджуємо виявлення вірусу у версії Омікрон санепідемстанцією у місті Катовіце. Мутація була виявлена у зразку, взятому у 30-річної громадянки Лесото”, — йдеться в заяві МОЗ Польщі в Twitter.
Зазначається, що жінка з Лесото прибула до Катовіце для участі у цифровому саміті ООН. Епідеміологічне опитування показує, що хвора під час саміту контактувала переважно з громадянами своєї країни. Пацієнтка перебуває в ізоляції, її стан настільки добрий, що вона не потребує госпіталізації.
Вона розповіла, що, не маючи симптомів, зробила тест перед виїздом з Польщі.
Чому штам Омікрон небезпечний?
Європейський центр із профілактики та контролю захворювань вважає, що новий штам коронавірусу Омікрон може стати домінантним у ЄС протягом перших двох місяців наступного року, і рекомендує продовжити обмеження контактів.
Експерти кажуть, що навіть якщо тяжкість перебігу хвороби буде така ж, як у Дельта-штаму чи нижча, підвищена передача та експоненційне зростання випадків захворювання “швидко переважать будь-які переваги потенційно зменшеного ступеня тяжкості”.
Омікрон стрімко поширюється у світі, в тому числі й в Європі. Так, 15 грудня перші випадки інфікування штамом Омікрон підтвердила Литва, ставши 26-ю з країн ЄС, де відомо про випадки зараження.
За інформацією Європейського центру попередження і контролю захворювань, за добу з 13 на 14 грудня по всьому ЄС і країнах Європейської економічної зони виявили ще 441 новий випадок захворювання на Омікрон-штам.
Найбільше випадків виявили у Норвегії (1176), Данії (268), Франції (130), Німеччині (101), Бельгії (73), Швеції (51), в решті — менш як 50.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу