Про це 2 листопада, в Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Він підкреслив, що напади на журналістів відбуваються щодня в усьому регіоні ОБСЄ і 90% відсотків виконавців і організаторів цих нападів не притягають до відповідальності.
У цьому контексті він згадав про Дафну Каруане Галіцію, яка була вбита на Мальті всього два тижні тому, і про Павла Шеремета, який загинув минулого року в Україні. «Імена цих відважних журналістів є постійними і хворобливими нагадуваннями про те, що нам необхідно наполегливо домагатися справедливості. Кожна смерть – це шрам на наших демократичних цінностях і пряма загроза безпеки усіх журналістів», – йдеться в заяві представника.
Він переконаний, що захист безпеки працівників ЗМІ рівнозначний захисту свободи усіх громадян, захисту демократії.
За даними ЮНЕСКО, з 2006 року у всьому світі загинули 930 журналістів, у тому числі в період з 2012 по 2016 роки – 530. За відомостями правозахисної організації «Репортери без кордонів», лише за десять місяців цього року було вбито 47 співробітників ЗМІ.
ДОВІДКА: ОБСЄ – Організація з безпеки та співпраці в Європі, найбільша у світі регіональна організація, що займається питаннями безпеки. Вона об’єднує 57 країн, розташованих в Північній Америці, Європі та Центральній Азії.