На Львівщині триває обговорення перспективних планів розвитку населених пунктів на 2019-21 роки. Відтак, зустрічі із громадами та обговорення перспектив вже відбулось у 565 населених пунктах області.
Про це сьогодні, 4 лютого, під час брифінгу, розповів заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.
«Починаючи з 2014 року ми, як правило, формували свої плани на 1 рік. Зараз є відповідні нормативні документи, які зобов’язують нас до того, щоб ми свої планування, і бюджетне і соціально-інфраструктурного розвитку, здійснювали на середньострокову перспективу, у нашому випадку це 2019-2021 роки. Ми повинні поспілкуватися і порадитися з громадами у всіх населених пунктах стосовно того, які об’єкти ми повинні робити і яким чином забезпечувати інфраструктурний розвиток цих населених пунктів на певну перспективу. Цією перспективою є 3-х річний план 2019-2021 роки як це передбачено відповідними нормативно-правовими документами, які регламентують порядок такого планування. Ця робота, яка пов’язана із зустрічами громадами і обговоренням планів розвитку їх населених пунктів розпочалася в середині січня і має закінчуватися в 20-х числах березня цього року», – зазначив Роман Филипів.
Як зазначив Роман Филипів завдяки обговоренням вдалося вже поспілкуватися із приблизно 12 тисячами мешканців області та почути їх бачення перспективного плану розвитку громад.
«Ця робота насправді показує свою результативність. Адже люди сьогодні задають вже зовсім інші запитання і тим не менше вони дуже чітко декларують те , що вважають найбільш пріоритетним»,- зазначив Роман Филипів.
Окрім обговорення інфраструктурних проектів в межах зустрічей порушують питання пільг і субсидій, пенсійного забезпечення, пасажирських перевезень.
«Позитивні відгуки від населення ми маємо у напрямку ремонту доріг, реформи децентралізації, покращення соціальної інфраструктури, утворення єдиної автокефальної православної церкви в Україні», – додав Роман Филипів.
Після проведення обговорення департамент економічної політики Львівської ОДА отримує відповідний перелік інфраструктурних об’єктів, які люди зазначають як пріоритетні, опісля ж відбувається розподіл цих об’єктів по джерелах фінансування до 2021 року.
Після проведення обговорення у населених пунктах, районні ради регіонального розвитку підсумують пропозиції у план розвитку районів, далі відбудеться Рада регіонального розвитку Львівщині в межах якої представлять План розвитку Львівщини до 2021 року.