Якщо ви плануєте відсвяткувати Новий рік поза домом, за казковою атмосферою на зимові свята можна поїхати у Львів – місто, яке є безумовним фаворитом серед всіх напрямків на вікенд або для невеликої відпустки в Україні.
Як пише «Четверта студія», про це – у публікації РБК-Україна.
Де можна зупинитися в місті на свята
Зимові свята у Львові тісно пов’язані з християнськими звичаями, але при цьому відмічені європейським шармом і веселощами. Тому навіть під час карантинних обмежень новорічний відпочинок у Львові привабливий для багатьох туристів: тут можна не тільки вирушити на екскурсії по середньовічним локаціям, але й просто погуляти святковими вулицями.
Як будуть святкувати новорічні свята у Львові під час карантинних обмежень і скільки коштує житло в цьому місті в новорічну ніч – в матеріалі.
Як будуть святкувати під час карантину
Традиційного Різдвяного ярмарку в цьому році не буде через карантинні обмеження, повідомляє 032.ua. Не буде і сцени зі святковим концертом та святкових забав.
Замість масових гулянь туристи зможуть попити гарячі напої і поїсти святкових частувань у різдвяних локаціях на площі Ринок та проспекті Свободи. При цьому відвідувачів попросять дотримуватися дистанції і користуватися засобами дезінфекції.
У цьому році у Львові встановили живу ялинку висотою 18 метрів. Її запалять на День Святого Миколая 18 грудня, а прикрашати її буде та сама ілюмінація, що й в минулому році.
Найяскравіші місця міста
У цьому стародавньому місті є приказка: “Хто не куштував ковбасок із глінтвейном у Львові, той не бачив Нового року”. Це натяк на Різдвяний ярмарок, а також відвідування знаменитих винних та кавових підвалів, “ресторацій”.
Ті мандрівники, які люблять проводити час в теплі, оцінять концептуальні ресторани “Криївка”, “Мазох-кафе”, “Гасова лямпа”, “Під золотою розою”, “Масони”, “Копальня кави”, “Лівий берег”, “Медівня”. Відвідування кожного з них – як сеанс у машині часу: атмосфера місця забирає в іншу реальність.
Втім, не тільки гастро-турами привабливий Львів. В це місто їдуть на екскурсії як уперше, так і повторно – завжди є чому дивуватися.
Найпопулярніша екскурсійна програма включає підйом на гору Високий замок з панорамними майданчиками – можна милуватися містом зверху і фотографуватися на тлі барвистих дахів. Далі – Собор Святого Юра, покровителя міста, в барокковому стилі і один з найбільших музеїв сакрального мистецтва в Європі – Личаківське кладовище, на якому поховано багато відомих людей.
Також варто відвідати єврейський та вірменський квартали, арсенали, музей релігії та Домініканський монастир, перший греко-католицький храм сучасності – церкву Преображення, головний католицький храм України – Латинський кафедральний собор Святої Марії, готичний собор з унікальними каплицями.
Скільки коштує житло у Львові на Новий рік
Сервіси оренди житла показують, що на новорічні дати у Львові вже заброньовано 80% квартир, а також 85% доступних номерів у готелях. Втім, в залежності від локацій і сервісу варіанти ще залишилися.
Ми перевірили вартість проживання на двох з 31 грудня по 2 грудня – найпопулярніші дати на новорічні свята.
Наприклад, у мікрорайоні Сихів можна зняти однокімнатну квартиру за 800 гривень на добу.
У центрі міста оренда 1-кімнатної квартири обійдеться в середньому 2000-2500 гривень на добу в залежності від ремонту та умеблювання.
Готель 3* “Марс” у передмісті Малехів – дві ночі для двох обійдуться в 1920 гривень в номері “комфорт” із двома окремими ліжками. Сніданок включений у вартість.
Готель 3* “Argo” на вулиці Шевченка, 136, – проживання обійдеться в 3160 гривень в покращеному двомісному номері зі сніданками.
Конференц-готель 4* “Супутник” пропонує проживання на новорічні дати за ціною від 2600 гривень за дві ночі при двомісному розміщенні зі сніданками.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу