Новини

Нецензурна лексика є показником чесності та інтелекту – дослідження

Учені з’ясували, що лайку помилково вважають ознакою бідності словникового запасу та неосвіченості. Така лексика, навпаки, може свідчити про високий рівень інтелекту та креативність. Такого висновку науковці дійшли, провівши численні дослідження. Тімоті Джей, професор Масачусетського коледжу вільних мистецтв, заявив, що у лайливих слів є багато переваг.

Як пише «Четверта студія» про це повідомляє OBOZREVATEL.

Як зазначається, перший експеримент довів, що люди, які використовують ненормативну лексику, не мають проблем з інтелектуальним розвитком. Учасникам необхідно було назвати якомога більше слів на задану букву. Краще із цим завданням впоралися саме ті, хто користувався грубощами.

Крім того, під час дослідження вчені встановили, що особи, які використовують лайку у своєму мовленні, є більш чесними. Вони не намагаються підібрати правильні слова, щиро розповідаючи правду, на відміну від брехунів, які ретельно планують, як саме і що сказати.

Нецензурна лексика також є свідченням креативності, адже ці слова генеруються правою півкулею мозку, яка відповідає за творчість. Емма Бірн, авторка книги “Лайка корисна для вас”, розповіла про низку випадків, коли люди, котрі перенесли інсульт правої частини мозку, переставали лаятися, навіть якщо робили це все своє життя.

Ще однією корисною властивістю грубощів є їхня здатність полегшувати біль. Це з’ясувалося, коли добровольці занурювали руки у крижану воду. Довше змогли протриматися ті, хто при цьому повторював лайливі слова.

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові відбудеться форум «Видима сила: жінки з інвалідністю у 140-річній історії жіночого руху»

Форум спрямований на висвітлення внеску жінок з інвалідністю у розвиток жіночого руху, документування їхньої боротьби…

15 години тому

Як на Львівщині розвиваються фермерські господарства

"У нас не такий бізнес, що закрив на ключ і чекаєш. Корова кожен день хоче…

1 день тому

Як спортивні ліги адаптуються до змін: порівняння країн

Світ спорту ніколи не стоїть на місці — технології, економіка та соціальні тенденції змушують ліги…

2 дні тому