Новини

Національна ідея і демократія процвітають лише там, де за них борються, – громадська активістка Ореслава Хомик

До 100-річчя Соборності України департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації спільно з відомими спортсменами, громадськими діячами, учасниками АТО та іншими видатними особистостями відзняли відеоролик.

Про це пише прес-служба ЛОДА.

У коротких відео вони розповідають про те, що для них означає це свято.

“Дорогі українці! Щиро вітаємо Вас з одним із найбільших національних свят – Днем Соборності України. Маємо щастя разом з Вами святкувати100-річчя Дня Злуки. Дякуючи нашим воїнам-лицарям, які захищають наші кордони, маємо відповідальність працювати для України, прикладаючи всіх своїх зусиль, а дякуючи нашим дідам і прадідам, котрі через історію передали нам міцні підвалини Соборної держави. Не втомлюємось працювати і надалі, гуртуючись довкола української влади для процвітання рідної землі. І пам’ятаймо: національна ідея і демократія процвітають лише там, де за них борються”, – зазначила лікар та громадський активіст Ореслава Хомик.

Довідково:

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV УніверсалуУЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

Коментарі

Кенцало Юра