Народні депутати проголосували в першому читанні за законопроєкт, який має усунути суперечності з кримінального закону. Деякі громадські організації негативно відреагували на одну з запропонованих правок. Аналітики Центру спільних дій пояснюють, чи справді вона може нашкодити.
Про це пише Четверта студія.
У правці №16 до законопроєкту народний депутат Григорій Мамка пропонує, щоб при розгляді справ за статтею 364 Кримінального кодексу про зловживання владою або службовим становищем не вважались злочином випадки, коли службова особа вчиняє правопорушення на користь третіх осіб, а шкодою могли бути лише справжні матеріальні збитки.
У Центрі протидії корупції вважають, що ця правка може знищити ряд кримінальних справ
Утім, практикуючі адвокати вказують, що правка може мати й позитивні наслідки. Вони скаржаться на неоднозначну практику Вищого антикорупційного суду щодо притягнення до відповідальності за зловживання владою або службовим становищем, неправильне застосування концепту упущеної вигоди у кримінальних провадженнях та ймовірні зловживання з боку НАБУ та САП у подібних справах. Ухвалення правки допоможе розв’язати цю проблему.
Наразі правку відхилили, але її можуть підтримати під час голосування в цілому за законопроєкт.
Аналітики Центру спільних дій стверджують, що законопроєкт містить ряд корисних пропозицій. Він виправляє помилки Кримінального кодексу, нелогічні санкції окремих складів злочину та виключає злочини, які КСУ визнав неконституційними.
Ветерани не відчувають достатньої поваги, а сталим викликом залишається нерозуміння з боку суспільства
Бідкаються, що чиновники почали реалізацію даного об’єкту зі значними порушеннями будівельного та екологічного законодавства