У Яворівському районі провели в останню путь митрофорного протоієрея, священника УГКЦ о. Петра Зеленюха.
Про це у Фейсбуці повідомив Микола Дуброцький, пише “Четверта студія”.
“Зі святими упокой душу усопшого слугу Твого митрофорного протоієрея Петра. 8 червня був звершений чин похорону о. Петра Зеленюха, визначного підпільного священника УГКЦ на Яворівщині”, – йдеться у повідомленні.
Отець Петро Зеленюх народився 24 липня 1933 року у селі Порудно, яке сьогодні називається Калинівка.
З юнацьких років боровся за реабілітацію і відродження УГКЦ. У підпіллі навчався богослов’я. 28 вересня 1962 р. у Львові був висвячений владикою Федориком.
З того часу почав проводити у Калинівці таємні Богослужіння. З 1963 р. зазнав переслідувань органами КДБ: в його хаті здійснювалися обшуки, його викликали на допити, залякували, однак врятувався від арешту.
Брав активну участь у 80-х роках в акціях протесту в Москві, вимагаючи реабілітації УГКЦ.
У період національного відродження першим в районі розпочав відкриті Богослужіння для віруючих греко-католицького обряду в яворівській Гірній церкві, яка впродовж усіх часів радянської влади була закрита.
За три місяці П. Зеленюх відродив церкву Успеня Пресвятої Богородиці в Яворові (3 січня 2008 року цей унікальний храм спалили грабіжники), збудував нові храми в селах Калинівка (1992), Іваники (1993), пам’ятник воякам УПА в Калинівці, організував реставрацію пам’ятника Січовим Стрільцям на яворівському цвинтарі (1993), ремонт фасаду Народного Дому в Яворові (1993), на якому домігся встановлення меморіальної таблиці закатованим більшовиками воякам УПА М. Вархоляку та Г. Сасу.
Був особисто знайомий та товаришував з В’ячеславом Чорноволом.
У 1991 році о. Петро Зеленюх брав участь у Світовому синоді єпископів УГКЦ, який відбувся у Ватикані, мав аудієнцію з Папою Римським.
Стрічку обрали для показу в межах заходів до «1000 днів спротиву»