Коротке відеозвернення голови Львівської ОДА Максима Козицького, яке він оприлюднив ввечері у четвер, 9 квітня, залишило більше запитань, ніж конкретної інформації.
Як пише «Четверта студія», про це – у публікації газети «Високий замок».
«Звертаюся до кожного мешканця Львівщини! До кожного без винятку! Прошу Вас утриматись від пересування і перебування у громадських місцях на цих вихідних. Від 13:00 суботи до 6.00 ранку понеділка. Ці обмеження вводяться задля збереження нашого з Вами здоров’я та мінімізації поширення захворюваності серед населення! Будьте здорові й залишайтесь вдома», — оголосив губернатор.
Така надмірна лаконічність викликала шквал обговорень у соцмережах, ЗМІ почали писати про запровадження комендантської години, а мешканці кинулися в магазини — закуповуватися продуктами на всяк випадок. За повідомлення прес-служби ЛМР, у п’ятницю, 10 квітня, на Гарячу лінію міста надійшло 300 дзвінків.
Як слід розуміти слова голови ЛОДА? Чому обмеження вводяться саме на ці вихідні? Через Вербну неділю і католицький Великдень? Чому саме з 13:00 суботи до 6.00 ранку понеділка? А потім що? Ніхто цього не конкретизував…
Олії у вогонь підлило повідомлення в.о. голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенка, що на Волині, Закарпатті та Львівщині від 11 квітня вводиться режим максимального обмеження пересування на вихідних — людей просять не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка.
Натомість конкретного роз’яснення, як це все виглядатиме на Львівщині, люди не отримували. Мережами почали ширитися різноманітні здогадки, почалася тиха паніка.
Певну конкретику з вуст голови Львівської ОДА вдалося почути лише наступного дня, під час брифінгу у п’ятницю, 10 квітня. Та й то цей коментар був дуже розпливчастим і не надто відрізнявся від попереднього відеозвернення. Що з цього можна було усвідомити, так це, що «твердження про запровадження комендантської години не відповідає дійсності», «усі магазини, які досі працювали, працюватимуть і надалі», «вводиться посилений режим контролю за дотриманням карантинних заходів і наявності захисних засобів у мешканців», «обмеження вводяться тому, що за останніх два дні кількість випадків зараження коронавірусом на Львівщині зросла більш ніж вдвічі».
«Високому Замку» вдалося отримати ексклюзивний коментар голови ЛОДА Максима Козицького з приводу нагальної ситуації:
«Я звернувся до мешканців Львівщини із закликом та проханням утриматись від пересування та перебування у громадських місцях. Попереду вихідні, свята, за вікном хороша погода і багато хто захоче вийти в парк, магазин, поїхати за місто. Епідеміологічна ситуація в області постійно погіршується, кількість хворих збільшується в геометричній прогресії. Тому раджу провести вихідні та свята у вузькому родинному колі. Це допоможе мінімізувати можливе поширення хвороби і може розірвати ланцюг захворюваності. В усіх населених пунктах вулиці обробляться хлоровмісними речовинами, які є безпечними для людей та тварин, але краще залишитись вдома. Моє звернення не передбачає введення комендантської години та інших додаткових обмежень. Дотримуйтесь визначених карантинних обмежень і пам’ятайте про власну безпеку».
Під час брифінгу Максим Козицький наголосив, що його звернення має лише рекомендаційний характер, однак на вихідних в області буде більше патрулів, які перевірятимуть, як жителі Львівщини дотримуватимуться правил карантину.
А тим часом…
«Комендантської години не буде!»
Міський голова Львова Андрій Садовий заперечив введення у Львові комендантської години. Мер наголосив, що місто живе в умовах карантину, усіх просять дотримуватись вимог та рекомендацій. «Місто живе в режимі карантину: на вулицю варто виходити лише при необхідності і обов’язково у масці, — наголосив мер. — Магазини, аптеки та інші заклади працюватимуть в режимі карантину, як це було протягом останнього місяця. Бережіть себе та рідних».
За повідомленням прес-служби ЛМР, впродовж трьох днів поливально-мийні машини львівських ШРП працювали у 14 населених пунктах, які межують зі Львовом. А це м. Винники смт Рудно, смт. Брюховичі, села Грибовичі, Дуляни, Зашків, Лисеничі, Малехів, Зимна Вода, Конопниця, Суховоля, Давидів, Солонка і Рясна-Руська.
«Дезінфекція вулиць і тротуарів у Львові проводиться двічі на день — зранку та ввечері. Для цього залучається багато техніки — і поливальних і вакуумних машин», — розповіла керівниця штабу прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусу у м. Львові Галина Слічна.