Експерт із туристичного бізнесу Ганна Сидоренко, без перебільшення, запалювала ентузіазмом створювати приватні садиби і розвивати сільський туризм. Тренінг «Зелений туризм як важливий фактор розвитку гірських громад» відбувся у селі Стара Сіль Старосамбірського району за сприяння Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування , що діє за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.
Більше двох десятків приватних підприємців та зацікавлених у туризмі осіб відвідали навчальний семінар, щоб обмінятися думками та попрацювати над ідеями, як швидко і недорого облаштувати поселення для туристів.
«Якщо у вас є хоч одна вільна кімната у будинку, ви вже можете займатися зеленим туризмом і заробляти 2-3 тис гривень на місяць. Якщо у вас декілька кімнат облаштовані санвузлами, вам не потрібно працювати на іншій роботі, – розповіла Ганна Сидоренко.
Кількість людей, що готові провести свої вихідні не в шумному місті, а в тихому селі зі свіжим повітрям, зростає в геометричній прогресії. Тут можна поїсти корисну і смачну їжу, відпочити в горах і отримати нові незабутні враження.
Окрім природи і красивих пейзажів, на вартість послуг сільського туризму може суттєво вплинути наявність в регіоні об’єктів історичної привабливості, місцевого побуту і колориту. До того ж турист потребує не лише переночувати, він залюбки спробує місцевої їжі, захоче скористатися транспортом. Ці всі потреби можна організувати настільки креативно, розробивши маршрути і вид транспорту — від велосипедів до коней, що задоволеними будуть усі: і турист, і організатори сільського туризму.
За словами юриста Львівського ЦРМС Олени Орач, найбільшою перешкодою на шляху до успішної реалізації ідей у сфері зеленого туризму є застереження місцевих мешканців — потенційних підприємців щодо законодавчих вимог та незнання ними своїх прав і можливостей. «Тому ми плануємо попрацювати над руйнуванням цієї перешкоди, тим самим допомагаючи розвивати туристичну галузь і наповнювати бюджети громад».
Туристичний потенціал гірської місцевості Карпатського регіону величезний, його потрібно лише розвинути організаційно та інфраструктурно. Цей вид галузі не потребує суттєвих коштів на обладнання та значних фізичних зусиль, але допомагає зберегти природні і культурні умови, сприяє зайнятості місцевого населення і сприяє розбудові супутнього сервісу, зокрема збирання грибів і ягід, прокат туристичного і лижного спорядження, велосипедів, спортивного інвентарю, виготовлення та продаж сувенірів, у тім числі майстер-класи, конференц-сервіс, кемпінги і зоокуточки.