Сьогодні, 21 червня, на площі Ринок у Львові активісти звели символічний концабір перед входом у Ратушу, так львів`яни хочуть привернути увагу влади до проблеми забудови історичного осередку.
“Покажемо всім, хто голосував за надання дозволу будувати житлові висотки на місці концентраційного табору “Шталаг-328″ на Цитаделі, як виглядає будівництво на кістках”, – зазначали активісти.
Львівська Цитадель залишається конфліктним місцем. З одного боку, цей комплекс є місцем трагедії військовополонених Червоної, французької, бельгійської та італійської армій, які загинули в 1941-1944 роках під час нацистської окупації. З іншого боку повноцінному вшануванню пам’яті цих жертв заважають проекти комерційних забудов.
“Так знущатися над містом, як це роблять деякі нинішні забудовники і ті, хто у Ратуші їм потакає, ніхто не має права. Ми маємо голосно і спільно про це заявити”, – переконаний активіст Тарас Чолій.
Нагадаємо, 7 червня 2018 року ЛМР 46-ма голосами від партійних фракцій “Самопомочі”, УКРОПу, БПП “Солідарність”, “Громадянської позиції”, “Народного контролю” та “Свободи” змінила цільове призначення землі на цитаделі, дозволивши ТзОВ “Сучасне місто” на 4 га будувати житлові будинки.
14 червня 2018 Андрій Садовий відреагував на суспільне обурення та заявив, що житла будувати там не будуть. Цього ж дня ухвала про цитадель з’явилася знову у Порядку денному на 21.06.2018. Щоб подолати вето, потрібно 42 голоси “за”.
На 30 га львівської Цитаделі у 1941-1944 роках діяв один із найбільших нацистських концтаборів “Шталаг-328”. За оцінками істориків, через нього пройшли в’язнями 280 тис. осіб. Близько 142 тисяч осіб були тут розстріляні, померли від спровокованих епідемічних захворювань, експериментів, голоду та катувань. Серед них – українці, поляки, євреї, італійці, бельгійці, французи та інші.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу