Новини

На місці будівництва Північної об’їзної Львова виявили давньоримські монети (ВІДЕО)

Срібні римські динарії 1-2 ст н.е. виявили працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» поблизу села Малі Підліски на Львівщини, де планується будівництво Північної об’їзної Львова.

Про це інформує Рятівна археологічна служба, пише Четверта студія.

Загалом було знайдено 4 монети – три срібні динарії, та один фальшивий субератний динарій. Відео про ці монети стало продовженням серії промороликів про загадкові знахідки доріг, які відкриває Україні Програма Президента «Велике будівництво». Промопроект започатковано командою «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України спільно із Службою автомобільних доріг у Львівській області.

«Ці монети потрапили до нас з Давнього Риму. У 1-2 ст н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси», – розповідає Юрій Ревера, молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби».

За його словами, у той час територія сучасної України була у сфері впливу Римської імперії. Про активні тодішні торгові зв’язки свідчать не тільки монети, але й прикраси, амфори, посуд і різні побутові речі, які знаходять археологи.

Особливий інтерес викликає і знайдений фальшивий динарій. «Це свідчить, що фальшування монет з’явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх фальшувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбуватися виключно справжні динарії», – пояснює Юрій Ревера.

За словами директора Рятівної археологічної служби Олега Осаульчука, пам’яток римського періоду на території західної України є чимало. Масштабні проекти як от дослідження перед будівництвом Північного обходу Львова дадуть можливість  дізнатись більше про етнокультурні зв’язки тогочасного населення, з’ясувати якими був побут людей, а також відстежити політичні та торгові зв’язки.

Коментарі

Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

13 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

14 години тому