У понеділок, 14 жовтня, о 09.00 год на Личаківському кладовищі відбудеться перепоховання останків воїнів УПА — Мочурада Михайла Андрійовича та Онищака Дмитра Васильовича з смт. Щирець Пустомитівського району. Поховають Героїв на полі почесних поховань № 86-А. Про це пише прес-служба ЛМР.
«На свято Покрови і День захисника України у місті буде багато урочистих заходів. Розпочнемо їх з 09.00 год на Личаківському кладовищі. Як і минулого року, цього року ми матимемо велику честь провести перепоховання наших Героїв — воїнів УПА — Мочурада Михайло Андрійович, який прожив фактично 31 рік, і його побратима Онищака Дмитра Васильовича. Отож, 14 жовтня головні заходи у Львові розпочнуться із свідчення того, що ми пам’ятаємо наших Героїв», — повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
До слова, відповідне рішення про перепоховання Мочурада Михайло Андрійович і Онищака Дмитра Васильовича було прийнято сьогодні на засіданні виконавчого комітету ЛМР — «Про надання дозволу на перепоховання останків воїнів УПА».
«Згідно з рішенням виконавчого комітету перепоховання воїнів УПА відбудеться на полі почесних поховань № 86-А Личаківського цвинтаря. Це територія Марсового поля, так звана Стіна пам’яті воїнів УПА. Там знаходяться крипти для майбутніх поховань. Зараз там є 13 поховань.
Минулого року було перепоховано двох невідомих вояків. Вчора ми завершили встановлення пам’ятників, які завтра можна буде і освятити. Також вже практично виготовлений пам’ятник під поховання, яке відбудеться у понеділок”, — розповів Михайло Нагай, директор Музею «Личаківський цвинтар».
За його словами, воїнів УПА на Личаківському кладовищі хоронять не тільки на полі № 86А, але й на полі почесних поховань № 42, № 76. Орієнтовно є більше 300 воїнів.
Організувала перепоховання воїнів УПА «Львівська обласна організація Всеукраїнської правозахисної організації „Меморіал“ імені Василя Стуса», у співпраці з меморіально-пошуковим центром «Доля».
«Ми будемо перепоховувати двох воїнів УПА — Михайла Мочурада і Дмитра Онищака, які героїчно загинули в бою з військами НКВД у 1951 році. Їх псевда «Явір» та «Савур».
Це один з унікальних випадків, коли ми перепоховуємо відомих воїнів УПА. Адже часто ми перепоховуємо невідомих воїнів, яких нам не вдається ідентифікувати.
Це все стало можливим завдяки співпраці з організацією «Меморіал» імені Василя Стуса”, керівником якої є Роман Гунда, ініціативі родичів. Воїни були ексгумовані цього року в смт. Щирець і будуть перепоховані до Львова на поле почесних поховань Личаківського кладовища. На це ми отримали усі необхідні дозволи згідно з чинного законодавства, провели ексгумацію”, — розповів Святослав Шеремета, директор меморіально-пошукового центру «Доля», відповідальний секретар державної комісії з увічнення пам’яті.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу