Головною темою чергового засідання колегії Львівського ОУЛМГ стало підбиття підсумків господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за І-ше півріччя 2018 року, повідомила прес-служба ЛОДА.
На початку засідання начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека відзначив, що в цілому за звітний період державними лісогосподарськими підприємствами забезпечено виконання усіх поставлених завдань.
Так, загальні обсяги відтворення лісів за період з початку року склали 1257,4 га. Зокрема, створено 973,4 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 284 га, що становить 23% від всього обсягу лісовідновлення.
Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 2,1 тис.га., в ході яких заготовлено 21,8 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 1,3 га.
За 1 півріччя 2018 року в лісах Львівського ОУЛМГ зареєстровано 249 випадків незаконної рубки лісу загальною кубомасою 669 кбм деревини, що на 421 кбм менше, ніж за аналогічний період минулого року, або 39%. В тому числі виявлено державною лісовою охороною 249 випадків (100%) незаконних рубок. А також на 4 % покращився відсоток встановлення лісопорушників, який становить 52%.
За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 439,6 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 274,1 тис. кбм.
В круглому вигляді було реалізовано 360,3 тис.кбм. деревини.
На власних виробничих потужностях перероблено 94,2 тис.кбм. деревини, що на 11 тис. м3 більше, ніж у І півріччі 2017 року (+13%).
Випущено продукції переробки на суму 144,1 млн.грн.
За 6 місяців поточного року збудовано та відновлено 22,2 км лісових доріг.
Обсяг реалізації продукції склав 556,4 млн.грн., або 133,2% до відповідного періоду минулого року.
Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах управління – відсутня.
Підприємствами управління сплачено до зведеного бюджету 133,4 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 30,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
З них до Державного бюджету сплачено 92,8 млн. грн., до місцевого бюджету — 40,6 млн. грн.
Крім податків підприємствами управління за 6 місяців поточного року сплачено Єдиного соціального внеску в сумі 39,3 млн. грн.
Разом сплачено платежів до зведеного бюджету та Єдиного соціального внеску в сумі 172,8 млн. грн., або 31% від загального обсягу реалізованої продукції.
Підсумовуючи доповіді Анатолій Дейнека зазначив, що проблемним залишається питання масового всихання соснових та ялинових насаджень в області. Існуючу проблему необхідно широко обговорювати та висвітлювати на місцевому рівні.
Основне джерело надходжень підприємств – це раціональне використання наявних лісових ресурсів. А це вимагає контролю за виконанням сортиментної структури. Акцентовано увагу на питаннях співпраці з деревообробниками, а саме – працювати виключно в законній площині на основі укладених договорів та аукціонних торгів.
За результатами засідання колегії прийнято відповідні рішення та окреслено основні напрями діяльності підприємств Львівського ОУЛМГ на найближчу перспективу.