На Львівщині розцвіли дикі тюльпани (Рябчик шаховий).
Як пише «Четверта студія», про це повідомляють користувачі соцмереж, які оприлюднюють світлини червонокнижних квітів.
«Це «Рябчик», «Черевичок», «Дикий Тюльпан». Червонокнижна квітка і дуже рідкісна. Чи не єдиним місцем поширення є територія між селами Розвадів, Верин і Надітичі. Це свого роду Наш Символ. Було дуже великим здивуванням і приємністю побачити цю квіточку у себе на городі якраз біля місця де колись розташовувалась церква в Розвадові (до 1860-х років) Як вона засіялась тут за 2 км вище по течії Дністра, уявлення не маю, але це дуже чарівно..», – зазначає у дописі до світлини Богдан Козловський.
Довідково. Рябчик шаховий — отруйна багаторічна рослина родини лілійних. Вид занесений до Червоної книги України і Польщі. Декоративна та лікарська культура.
Як повідомлялося, на Львівщині долина диких тюльпанів знаходиться у маловідомому ландшафтному заказнику «Стариці Дністра», розташованому у Миколаївському районі. Окрасою його є цвітіння найбільшої в Україні популяції рябчика шахового, прозваного у народі «диким тюльпаном». Ця рослина занесена до Червоної книги України й Польщі.
Українська видова назва «рябчик шаховий» вказує на специфічне забарвлення пелюсток, на яких темно-пурпурові цятки чергуються з білими у строгому порядку, наче на шахівниці. Схоже значення має і латинська назва meleagris (в перекладі – «цесарка»), яка порівнює строкатість квіток з цятками на пір’ї цього птаха. В Західній Європі цей вид відомий у культурі з 1519 року, де майже одразу набув широкої популярності. В 1600-1603 роках художник Якоб де Гейн-молодший зобразив рябчик шаховий на одному зі своїх натюрмортів.
Використовували колись і лікарські властивості цієї рослини. Її цибулинки зцілювали від кашлю, лихоманки, абсцесу легень, мали жарознижуючу дію. З рослини виготовляли спиртовий настій і навіть вживали сирою. Проте сучасні біохіміки застерігають: у бульбоцибулинах рябчика виявлено отруйний алкалоїд імперіалін. У разі вживання їх у необробленому вигляді можливі порушення кровообігу, судоми, блювота, а маленьким дітям загрожує навіть зупинка серця.
Найбільше рослин зосереджено поблизу села Надітичі Миколаївського району, де знаходиться 5-гектарний ботанічний заказник. Його видно навіть із вікна маршрутки, яка курсує до Дрогобича.
Зі Львова до долини диких тюльпанів можна доїхати за 50 хвилин власним авто, або трохи довше – маршрутним автобусом дорогами E471/М06 і Т1419. Автобуси відправляються з автовокзалу «Львів» у напрямку Нового Роздолу.
Подробиці
У Львові дівчина перебігала дорогу у невстановленому місці та вдарилась об автобус: загрози її життю…