Як зазначають у Львівобленерго, Львові та області тривають аварійні відключення відповідно до обсягів, які визначені розпорядженнями «Укренерго».
Про це пише Четверта студія.
Виділений ліміт навантаження для Львівщини покриває лише 50% загальних потреб області. Це наслідок ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури та дефіциту потужності в енергосистемі України.
🔹Кому відключають електроенергію❓
Під аварійні відключення потрапляють більшість споживачів Львівщини, окрім об’єктів критичної інфраструктури. ГРАФІКИ ВІДКЛЮЧЕНЬ, які були оприлюднені раніше — НЕ ДІЮТЬ.
Важливо, що у зв’язку із важкою ситуацією в енергосистемі з переліку критичної інфраструктури вже вилучені низка об’єктів — такі як поліклініки, котельні, станції зв’язку, правоохоронні органи тощо.
🔹На скільки часу відключають електроенергію❓
Орієнтовно разова відсутність електроенергії складає вісім годин, далі упродовж чотирьох електроенергію вмикають. Після цього знову очікується відключення на ВІСІМ ГОДИН.
Якщо у певний момент ситуація в енергосистемі стає кращою і є можливість подати електроенергію до довший період — енергетики це роблять. Однак періодичність ВІСІМ ГОДИН без електроенергії та ЧОТИРИ ГОДИНИ з електроенергією наразі зберігається.
🔸Що робити, якщо електроенергію вже мали подати, але світла досі немає❓
Можливе збільшення часу відключення орієнтовно на годину (8 + 1 год.), зважаючи на необхідність доїзду оперативних бригад до підстанцій.
Окрім цього, у час повітряної тривоги енергетики не можуть перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог. Це теж може збільшити перерву в електропостачанні.
⏰Якщо Ви бачите, що світла немає вже більше 9 годин, або ж сусідні будинки, які вимикають разом з Вашим, вже мають електроенергію, а у Вас немає — ймовірно сталося пошкодження електромереж і про це потрібно повідомити енергетиків.
Найшвидше це можна зробити у чат-ботах «Львівобленерго» у Telegram та Viber: https://loe.lviv.ua/ua/viber_telegram
Тут оберіть свій особовий рахунок, натисніть кнопку «Немає світла» і Ви зможете оформити заявку, яка напряму потрапить у диспетчерську службу.
Окрім цього, Ви можете звернутися на цілодобову гарячу лінію за номерами: 0-800-30-15-68, 067-333-15-68, 050-460-15-68, 093-170-15-68, (032) 290-75-68.
🔸Чи можна користуватись електроенергією в повному обсязі після включення❓
У час, коли електроенергія подається, просимо використовувати її лише для найнеобхідніших потреб — зарядка телефонів, павербанків тощо.
Не вмикайте потужні прилади, без яких можна обійтись — духовки, порохотяги, бойлери, посудомийні машини та інші. Адже ситуація в енергосистемі України залишається складною.