Новини

На Львівщині зафіксували спроби видачі бюлетенів без пред’явлення паспорту

На Львівщині зафіксували щонайменше 3 спроби видачі бюлетенів виборцям, котрі не мали з собою паспортів. Спостерігачі ОПОРИ зробили зауваження членам ДВК, які хотіли видати бюлетені, завдяки чому порушенням вдалось запобігти. Про це пише прес-служба ОПОРИ.

На виборчих дільницях №460207  (село Романівка Городоцького району, територіальний виборчий округ №120) та №460365 (село міського типу Гніздичів Жидачівського району, територіальний виборчий округ №126) спостерігачі ОПОРИ зафіксували спроби видачі бюлетенів для голосування без пред’явлення паспорту.  На дільниці №460207 таких спроб було дві.

В усіх випадках члени ДВК погоджувались видати бюлетені для голосування, запевняючи, що знають виборців особисто. Проте спостерігачі  ОПОРИ повідомили членів комісій, що це є порушенням Закону України «Про вибори Президента України». Таким чином видачі бюлетенів виборцям без паспортів вдалось запобігти.

Нагадаємо, що  згідно з частиною 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Контрольний талон виборчого бюлетеня зберігається у члена комісії, який видав виборчий бюлетень. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: опора

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

12 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

13 години тому