Новини

На Львівщині за рік у понад 6 тисяч людей виявили онкологічні захворювання

4 січня відзначають Всесвітній день боротьби проти раку.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова Українського лікарського товариства у Львові та керівник фракції “Європейська Солідарність” у Львівській областій раді Олег Дуда, пише “Четверта студія”.

Він додав, що у 2020 році на Львівщині у понад 6 тисяч людей виявили онкологічні захворювання.

“Щорічно у цей день ми намагаємось привернути увагу до цього недугу. Хвороба не обирає і від неї не застрахована жодна людина. За час своєї роботи мені довелося бачити різні випадки. Бувало таке, що наша команда буквально змагалася зі смертю, аби перемогло життя.

Трохи статистики онкології на Львівщині: за 2020 рік взято на облік 6 596 вперше виявлених онкологічних хворих. Із них: І-ІІ ст. – 45,4% (2 996 випадків), ІІІ ст. – 19,1% (1 261 випадок), ІV ст. – 17,8% (1 171 випадок). Для порівняння варто зазначити, що за 2019 рік на облік було взято 8 240 нових онкохворих. Тобто у 2020 році цей показник є меншим на 1 644, тобто на 20%. Очевидно, що це є наслідком пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, коли люди не приходили на скринінги. Рейтинг злоякісних новоутворень: рак грудної залози – 695, рак легень, трахеї, бронхів – 488, рак ободової кишки – 435”, – розповів Олег Дуда.

Лікар також наголосив, що “за 2020 рік було взято на облік 695 нових пацієнток, а це на 172 менше, чим у минулому році (20%). Із них – на 145 взято менше в І і ІІ стадія. Це свідчить про те, що люди вчасно не звернулися до своїх сімейних лікарів, вторинної ланки і, відповідно, захворювання вчасно не було виявлено. Що це означає? Хворі, які не були виявлені вчасно будуть виявлені вже на пізніх стадіях”.

Дуда переконаний, що рак – це не вирок і за життя варто боротися.

“Багато залежить від лікарів, але ще більше залежить від самих пацієнтів. Ми завжди повторюємо людям, що рак – це не вирок і за життя варто боротися. Пам’ятайте, що найкращим способом боротьби є профілактика і скринінг. Саме раннє виявлення захворювання дозволяє вчасно надати необхідну допомогу та врятувати життя”, – наголосив хірург.

Лікар також додав, що більше 30% випадкам смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки відмови від вживання тютюну, запровадження раціону здорового харчування та фізичної активності.

“До 20% випадкам смерті від раку можна запобігти шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини. А ще можна стати свідомими і сучасними людьми, які ламають стигми. Не боятися йти до лікарів, щоб переконатися у власному здоров’ї. Ми, лікарі-онкологи, проводимо різноманітні соціальні акції, закликаємо ходити на скринінг та проходити огляди. Ми живемо у сучасному світі, маємо необхідне якісне обладнання, яке дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях, а це запорука перемоги над хворобою.

Нас, лікарів, немає права на помилку і тому ми не можемо боятися брати на себе відповідальність у порятунку людей. Звісно, що бувають такі ситуації, коли врятувати людину не можливо і це морально важко. Кожна втрата для лікаря – це особиста втрата. Саме тому ми щоразу просимо подбати про себе, не ховатися від проблеми, а боротись разом з нами”, – наголосив Олег Дуда.

☝🏻 Сьогодні ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ!

❗ Щорічно у цей день ми намагаємось привернути увагу до цього недугу….

Опубліковано Олег Дуда Четвер, 4 лютого 2021 р.

Коментарі

Кенцало Юра