Новини

На Львівщині виробництво гречки за рік зросло вдвічі

Львівщина у 2022 році зібрала майже 9,5 тис. тон гречки. Цей показник є в 2,5 рази більшим від врожаю 2021 року.

Про це пише Четверта студія з посиланням на ВестНюз.

Досягти таких результатів львівським аграріям вдалось завдяки збільшенню посівних площ на 70% до 6,3 тис. га. Разом з тим за рік зросла середня врожайність гречки на 37 % до 14 ц/га.

Втім гречка на Львівщині досі є нішевою культурою, в області її професійним вирощуванням займаються близько 150 аграріїв. Складність вирощування цієї культури обумовлена кількома факторами. По-перше, гречка має відносно невисоку врожайність і, відповідно, вищу собівартість, у порівнянні з іншими зерновими культурами. По-друге, до війни наші виробники постійно відчували тиск на ціну гречки завдяки постійному зростанню її  імпорту.

“У цьому році цінова ситуація на ринку кардинально змінилась. Через скорочення виробництва у степовій зоні та зниження обсягів імпорту ціни на гречку в Україні сягнули рекордного рівня. Львівські аграрії передбачили такий розвиток подій ще навесні, тому і прийняли рішення розширювати посіви”, – розповідає директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман.

За її словами, департамент стимулював виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону у 2022 році. В межах цієї програми з обласного бюджету аграрії мали можливість відшкодовувати до 50% вартості високорепродуктивного насіння гречки. Програмою скористались 8 суб’єктів господарювання, які придбали та висіяли 30 тонн насіння гречки на площі 314,5 га.

Найбільше посівів гречки (понад тисячу гектарів) були у Золочівському, Самбірському та Червоноградському районах.

Упродовж останніх восьми років посівні площі даної культури аграрії області то збільшували, то скорочували. Проте за останні 4 роки вирощування гречки набирає обертів, зокрема з 2019 року площі щорічно збільшувались.

Довідково: гречка є єдиною незлаковою рослиною в групі зернових культур. Крупа з неї має високі споживчі, смакові й дієтичні якості.

У зерні гречки містяться органічні кислоти (лимонна, яблучна, малеїнова, щавлева), які сприяють кращому засвоєнню не тільки гречаної каші, а й інших страв, які вживаються після неї. До складу зерна гречки входять такі цінні вітаміни, як B1, В2, В6, Р (рутин), необхідні для нормальної фізіологічної діяльності людського організму. Цим визначається цінність гречки як лікувально-дієтичного продукту харчування.

За часів Незалежності українська гречка стала жертвою ринкової конкуренції. Китайське чи російське зерно, навіть нижчої якості, виявилися дешевшими, тож площі, відведені під цю культуру в Україні скорочувались, і гречка перейшла в ранг нішової культури.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: гречка

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

14 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

16 години тому