Від початку 2021 року на Львівщині виявили 130 випадків меланоми шкіри.
Про це повідомила під час брифінгу експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з дерматовенерології Орися Сизон, пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.
Меланома — злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Пухлина переважно локалізується в шкірі, значно рідше в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо. Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи.
Ранні ознаки захворювання можна виявити за правилом АККОРД:
А — Асиметрія – умовно проведена вісь через родимку поділяє її на дві нерівні половини,
К — Край — нерівний, рваний або розмитий край родимки,
К – Кровоточивість,
О — Окрас – вкраплення, гранули або прожилки сірого, чорного, рожевого кольорів,
Р — Розмір – чим більший розмір родимки, тим вищий ризик її переродження, хоча маленький розмір також не виключає можливості розвитку пухлини,
Д — Динаміка – збільшення розміру, товщини, зміни кольору, кровоточивість, кірочки на поверхні.
14 травня на Львівщині стартує проєкт “Стоп меланома”. Упродовж тижня мешканці області можуть безкоштовно обстежити новоутворення на шкірі. Обстеження проводитимуть в усіх дерматологічних закладах Львова.
Упродовж акції за 12 років обстежили близько 500 тисяч населення України, виявили 1500 випадків меланоми та 4500 раків шкіри.
За даними ВООЗ, щорічно у всьому світі реєструється приблизно 48 000 смертей, пов’язаних з меланомою.
як це працюватиме
Дитина перед загибеллю активно спілкувалась з невідомою особою в месенджері
Львівська територіальна організація Профспілки вугільників вимагає підвищення зарплат працівникам ДП "Львіввугілля" з 1 січня 2025…