Новини

На Львівщині у галузі тваринництва побільшало племінних господарств

Претендентами на отримання відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві стали 4 суб’єкти господарювання.

Про це йшлося під час засідання регіональної експертної комісії з розгляду матеріалів на присвоєння відповідного статусу суб’єкта з племінної справи у тваринництві, пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної держадміністрації.

– 2 господарства у галузі скотарства  на присвоєння статусів племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи (ФГ «Фаворит К.І.М.» Стрийського району та  ТзОВ «Підгірці» Золочівського (Бродівського) району);

– 1 у свинарстві на присвоєння статусу племінного репродуктора з розведення свиней породи ландрас ТзОВ «Угринів Еко Ферм» Червоноградського  (Сокальського) району;

–  1 у козівництві  на присвоєння статусу племінного репродуктора з розведення кіз альпійської молочної породи ФГ «Добра корівка» Стрийського району.

Члени регіональної експертної комісії попередньо здійснили виїзд у ФГ «Фаворит К.І.М.»  та ФГ «Добра корівка» Стрийського району, які займаються розведенням великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи та кіз альпійської і зааненської молочних порід. Комісія  проаналізувала показники продуктивності стад і виробничо-господарської діяльності претендентів на відповідні статуси, а детальніше під час виїзду ознайомились з технологіями  вирощування  тварин та веденням відповідного  племінного обліку у господарствах.

За інформацією заступника голови регіональної експертної комісії, начальника управління сталого розвитку сільськогосподарського виробництва, інфраструктури та земельних відносин  департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Ігоря Вуса,  господарства  «Фаворит К.І.М.» та «Добра корівка» можна віднести до  переліку лідерів виробників у галузі тваринництва.

“Показники виробничої діяльності господарств та продуктивні показники поголів’я ВРХ та кіз за останні 4 роки відповідають вимогам на присвоєння статусів племінних репродукторів. Середня продуктивність молочного стада  ВРХ у ФГ «Фаворит К.І.М.» становить 5783 кг молока на корову в рік, маточного стада кіз альпійської породи у ФГ «Добра корівка»  – 848 кг на козематку в рік. Селекційне ядро маточного стада в обох господарствах сформовані із закупленого племінного поголів’я корів і кіз з високим генетичним потенціалом. Селекційно-племінна робота направлена на покращення генетичного потенціалу поголів’я, підвищення молочної продуктивності стада шляхом використання плідників закордонної селекції з високим генетичним потенціалом.Одночасно високопрофесійні спеціалісти дбають про утримання, годівлю та здоров’я тварин на високому технологічному рівні, заготовляють корми тільки високої якості та управляють годівлею відповідно до фізіологічних потреб тварин з врахуванням їх продуктивності», – зазначив Ігор Вус.

На сьогодні в області зареєстровано 38 суб’єктів племінної справи у тваринництві різних напрямів спеціалізації, які займаються виробництвом  та реалізацією племінних (генетичних) ресурсів для покращення генетичного потенціалу поголів’я  сільськогосподарських тварин.

“Сучасний стан ведення виробництва у галузі тваринництва вимагає від суб’єктів господарювання впровадження найновіших технологічних процесів виробництва молока, забезпечення кормової бази для тварин, утримання  високопродуктивного поголів’я тварин для відтворення стада. Це дає можливість отримувати високі виробничі показники, прибутково розвиватись та забезпечувати високопродуктивними племінними тваринами товарні господарства області. Саме такі виробники формують продовольчу безпеку області, насичують внутрішній ринок продукцією власного виробництва, стабілізують цінову ситуацію та доступність товарів для кінцевого споживача», – прокоментувала голова регіональної експертної комісії, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  Тетяна  Гетьман.

За результатами аналізу документів та виїзду у господарства,  реєстр суб’єктів з племінної справи у тваринництві доповнили ще 4 суб’єкти господарювання  Львівщини, яким  рішенням комісії вирішено присвоїти статуси племінних господарств по відповідних породах сільськогосподарських тварин.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

Автомобілі в Україні ввозили благодійні фонди, – подробиці

Прикордонники викрили псевдоблагодійників, які нелегально ввезли та продали в Україні понад 700 транспортних засобів

40 хв. тому

В Україну незаконно ввезли понад 700 автомобілів

У Львові припинено діяльність групи осіб, яка незаконно ввозила автомобілі з країн ЄС під виглядом…

3 години тому

На Донеччині колишнім рятувальникам оголосили підозри

Трьом колишнім працівникам структурних підрозділів ГУ ДСНС у Донецькій області повідомлено про підозру у колабораційній…

3 години тому

У Малехові перекинувся автомобіль

ДТП біля Львова

7 години тому