Новини

На Львівщині триває весняно-літня заборона вилову водних біоресурсів

На Львівщині триває весняно-літня заборона вилову водних біоресурсів.

Про це сьогодні, 13 червня, розповіли у межах брифінгу щодо підбиття підсумків рибоохоронної роботи у нерестовий період.

«На Львівщині триває весняно-літня заборона вилов водних біоресурсів у водних сільськогосподарських об’єктах області. З 1 квітня відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА та наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області діє така заборона. Триває заборона 3 місяці – з 1 квітня до 30 червня», – начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області Леонід Кравец.

Проте, за його словами, на території Львівської області є ряд водних об’ктів, на яких нерестовий період уже завершено. Триває нерест лише в придаткових системах водних об’єктів, де ця заборона триватиме до кінця червня.

Цього року Львівський рибоохоронний патруль за час нерестового періоду на Львівщині виявив понад 800 порушень.

«Період нересту – особливий період для водних біоресурсів, тому є потреба у активізації роботи інспекційного складу і допомоги у тому числі громадськості. У нас зареєстровано 109 осіб, яким ми надали право бути громадським інспектором. Такі люди активно допомагають нам у рибоохоронній роботі», – розповів Леонід Кравец.

Зазначимо, що у період нересту 13 рибних господарств, які діють на території області, припинили промисловий вилов, а саме: вилов промисловими знаряддями. Після 10 червня, оформивши відповідні документи матимуть право повноцінно здійснювати господарську діяльність.

«У період,який зараз відбувається, фіксуються факти замору риби. У всіх випадках на місце виїжджає відповідна лабораторія і у випадку, коли є забруднюючі речовини, інспекція фіксує антропогенний вплив та розраховує відповідні збитки», – наголосив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василь Стрищак.
Зазначимо, що за порушення Правил рибальства в період нересту передбачено адміністративна або кримінальна відповідальність

Відтак, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладання штрафу на громадян у розмірі від 34 до 170 грн, для посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

У залежності від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена кримінальна відповідальність – штрафів до 6800 грн або позбавлення волі на термін від трьох років з конфіскацією риболовецьких знарядь.

Окрім штрафу, за незаконний вилов правопорушнику нарахують суму компенсації за нанесені збитки за кожен виловлений вид риби, незалежно від її розміру і ваги.

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

19 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

21 годину тому