Новини

На Львівщині триває підготовка пропозицій для покращення прикордонної інфраструктури

Про будівництво нових і реконструкцію діючих пунктів пропуску для збільшення їх пропускної здатності та вантажності, а також фінансування цих робіт йшлося сьогодні, 23 лютого, під час розширеного засідання комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу, пише Четверта студія.

Участь в обговоренні взяли представники профільних державних структур і партнерів з Консультативної місії Європейського Союзу, очільники прикордонних територіальних громад Львівщини, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, голова постійної комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Наталя Галецька, голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький, представники комісії з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань.

Як зауважив заступник голови комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу Тарас Подвірний, у вузькоспеціалізованому колі обговорили питання функціонування міжнародних пунктів пропуску у Львівській області.

«Ми спільно напрацювали основу для підготовки звернення Львівської обласної ради до Верховної Ради України і Кабміну щодо змін до нормативно-правових актів, які регламентують роботу пунктів пропуску і їх зон сервісного обслуговування.

У документі наполягатимемо на передбаченні фінансування для покращення митної інфраструктури, зокрема відновлення успішного митного експерименту, який діяв у 2017 – 2019 роках. Він полягав у можливості скерувати 10% надходжень від перевиконання митних платежів на покращення прикордонної інфраструктури.

Крім того, пропонуватимемо на розгляд обласної ради проєкт рішення щодо виділення коштів з перевиконання обласного бюджету на покращення митної інфраструктури і територій, які пов’язані з транзитом державного кордону. А це понад 10 територіальних громад. Спільно з ними можна буде здійснити розвиткові заходи, які самотужки органи місцевого самоврядування не в силах профінансувати. І тут має прийти на допомогу обласний бюджет», – розповів Тарас Подвірний.

Важливо, що під час обговорення керівники громад озвучили своє бачення місць розташування нових пунктів пропуску і пріоритетних до реконструкції митних об’єктів.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

20 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

1 годину тому