Новини

На Львівщині склали 585 протоколів за порушення карантину

Мешканці Львівщини з розумінням поставилися до закликів влади залишатися на Великдень вдома, тож ці святкові дні Львівщина відсвяткувала надзвичайно  розсудливо. Про це сьогодні під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, пише Четверта студія.

«Всі релігійні громади та їх настоятелі дотримались карантинних заходів. Львівщина не є серед тих областей, де зафіксовано порушення карантинну. Ми усі спрацювали дуже злагоджено, мешканці області дослухались до заклику обмежити контакти та відсвяткувати Великдень в тісному колі. Це дозволить зупинити поширення вірусу. Після Вербної неділі статистика зростання випадків інфікування по деяких регіонах зросла. Там де карантин проігнорували кількість хворих збільшилась.  Завдяки свідомості наших громадян можемо стверджувати, що Львівщина не порушила умов карантину», – акцентував Іван Собко.

Про забезпечення правопорядку під час Великодня розповів заступник керівника Національної поліції Львівщини Дмитро Міхалець.

«Упродовж двох днів ми залучили приблизно 5 тисяч поліцейських, які патрулювали майже біля кожного храму. Загалом наші громадяни дослухались до закликів, щодо обмеження кількості людей в церкві. Здебільшого громадяни перебували біля церкви. Відповідно поліцейськими проводилась профілактична робота щодо дотримання дистанції, одягання масок, недопущення скупчення понад 10 осіб. Практично всі громадяни спокійно реагували на зауваження»,- розповів Дмитро Міхалець.

Загалом у Великодні вихідні за порушення карантинного режиму поліцією було складено 25 протоколів, проте, як наголосив заступник керівника Нацполіції Львівщини, порушення не стосувались проведення Богослужінь. Найчастіше це організація пікніків у парках, перебування там мешканців без масок та не бажання порушників покидати територію.

«Спочатку ми спілкуємось з громадянином, пояснюємо йому порушення. Поліція зараз працює в звичному режимі. Є у нас підсилені додаткові наряди, які працюють по всій області, а також визначені наряди, які працюють щодо непорушення Постанови Кабміну, де є заборона господарської діяльності певної категорії підприємств», – додав Дмитро Міхалець.

Зазначимо, що від початку карантину поліцією було складено 585 протоколів, з них понад три десятки розглянуто в судах, по 11-ти прийнято рішення щодо стягнення, 16 випадків – усне попередження. Також поліція закликала мешканців області та священнослужителів храмів дотримуватись карантину і на Провідну неділю.

Дотримання карантинних заходів під час Великодня сприятиме приборканню коронавірусу, що своєю чергою дозволить почати пом’якшення карантину. Уже зараз фінансисти фіксують зниження динаміки у надходженнях до бюджету, тому зняття карантину розпочнуть із підприємців.

«Питання пом’якшення карантинних заходів перш за все має стосуватись підприємництва, адже виконання доходів сільських, селищних, районних бюджетів є під ризиком. Сьогодні виконання бюджетів в окремих районах складає 50-60 % і це дуже загрозливо. Можемо зіткнутися з неможливістю фінансування окремих капітальних видатків. Зниження динаміки коронавірусу дозволить швидше завершити карантин та повернутись до економічної стабільності. Мінімізувати втрати в частині податків та зборів можна лише зменшенням кількості хворих. Якщо кількість інфікованих не зростатиме, уряд робитиме послаблення карантину. Проте потрібно розуміти, що це пом’якшення залежить від загальнодержавної ситуації, зокрема від того як та чи інша область почула заклики щодо святкування Вербної неділі та Великодня в умовах карантину», – зазначив Іван Собко.

Нагадаємо, що 25 березня Уряд продовжив загальнонаціональний карантин до 24 квітня включно.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

5 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

6 години тому