Новини

На Львівщині розробили план боротьби з розповсюдженням наркотиків

У Головному управлінні Національної поліції у Львівській області відбулась нарада під головуванням заступника очільника поліції Львівщини полковника поліції Тараса Сабанюка щодо координації спільних дій правоохоронців та громадськості у боротьбі з розповсюдженням наркотичних речовин. Про це інформує відділ комунікації поліції Львівської області, пише Четверта студія.

Участь у нараді взяли керівники служб та підрозділів поліції Львівщини, Управління боротьби з наркозлочинністю поліції Львівщини, Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області, Управління патрульної поліції Львівської області, а також Управління поліції охорони у Львівській області, Національної Гвардії України та представники громадських організацій.

Учасники обговорили нові способи боротьби з розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних препаратів на території Львова та області.

Зокрема, не так давно розповсюджувачі наркотиків запровадили новий спосіб замовлення та доставки наркозалежним особам свого «товару» – так звані «закладки». Отримавши замовлення, зловмисники ховають наркотичні засоби та психотропні речовини у наперед визначених місцях, після чого фотографують їх, визначають геолокацію та, використовуючи Інтернет-ресурси, надсилають ці дані «клієнту», який без особливих зусиль може розшукати схованку за забрати звідти наперед оплачений «товар».

Для популяризації такого способу розповсюдження наркотичних та психотропних засобів зловмисники використовують різні види «реклами» – від спам-розсилок у мережі Інтернет до написів з назвами наркокрамниць на стінах будівель.

«У Львові вже деякий час ефективно працює чат-бот «DrugHuntersLviv», який був створений з метою викриття розповсюджувачів наркотичних речовин, а також  блокування Інтернет-ресурсів, на яких реалізують наркотики. До роботи цього ресурсу залучені небайдужі громадяни і, завдяки спільним зусиллям, було викрито більше 20 розповсюджувачів наркотиків та заблоковано кілька платформ у мережі Інтернет, на яких велась торгівля. Я вважаю, що цей досвід необхідно поширити на всю Львівщину, залучити до цього якомога більше людей та     громадських організацій», – зазначив Тарас Сабанюк.

Напрацьовані рішення учасники наради домовились спільно втілити у життя найближчим часом.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

8 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

9 години тому